- Reklama -

Zatrzymany podpalacz

Zarzut podpalenia usłyszał wczoraj 18- latek z gm. Turobin, który dzień wcześniej podpalił słomę i deski przy jednym z drewnianych budynków. Został zatrzymany przez policjantów na miejscu pożaru. Był pijany. W przeszłości był notowany za inne podpalenia. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

  W niedzielę w godzinach wieczornych dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze   złożonej słomy i desek przy drewnianym budynku w gm. Turobin. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców, którzy zauważyli pożar, ogień został niebawem ugaszony przez strażaków. Strażacy jako wstępną przyczynę pożaru wskazali możliwe podpalenie. Poczynione na miejscu ustalenia policjantów wskazywały, że odpowiedzialny za pożar może być 18-letni mieszkaniec gm. Turobin, który w przeszłości był notowany za spowodowanie innych podpaleń. Mody mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu.. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

  18-latek został zatrzymany do wyjaśnienia i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj zostały wykonane z nim czynności procesowe. 18- latek przyznał się do podpalenia, jednak mnie potrafił wyjaśnić dlaczego to zrobił. Czynności w tej sprawie trwają. Funkcjonariusze wystosowali wniosek o środki zapobiegawcze wobec sprawcy podpalenia. Zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego, uszkodzenie mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.