Kadius

- Reklama -

Zatrzymani za rozboje i kradzieże z włamaniem

Za rozboje oraz kradzieże z włamaniem odpowiedzą trzej mieszkańcy gminy Tereszpol w wieku 22, 23 i 27 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Biłgoraja. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji. Sprawa jest rozwojowa.

Dwa razy w tygodniu w biłgorajskiej jednostce policji meldować się muszą na dozór trzej mieszkańcy gminy Tereszpol. Mężczyzn w wieku 22, 23 i 27 lat zatrzymali policjanci z Biłgoraja. Jak ustalili funkcjonariusze w 2015 oraz na początku bieżącego roku dokonali oni co najmniej 9 kradzieży z włamaniem i 2 rozbojów na terenie powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -

Do włamań dochodziło w Biłgoraju oraz miejscowości Goraj. Sprawcy włamywali się do automatów do gier zręcznościowych, z których następnie kradli pieniądze. Rozbojów dokonali z kolei na osobach pilnujących kontenerów z maszynami do gier. Wstępnie oszacowane straty na jakie narazili właścicieli sprzętów na chwilę obecną sięgają blisko 20 tysięcy złotych.

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariuszy, zostali oni zatrzymani i osadzeni w areszcie do dyspozycji prokuratury. Wczoraj usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Prokurator Rejonowy zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, w przypadku 23-latka dodatkowo z zakazem opuszczania kraju i zatrzymaniem paszportu.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ustalili również, że sprawcy ci są odpowiedzialni za inne przestępstwa, których dokonywali na terenie powiatu biłgorajskiego, sprawa jest rozwojowa. Kodeks karny za rozbój przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.