- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zatrzymani za kłusownictwo

Dwóch mieszkańców gminy Józefów usłyszało zarzuty za kłusownictwo rybackie. Chcieli oni dokonać połowu ryb na tzw. "drgawicę".

- Reklama -

We wtorek 3 grudnia funkcjonariusz Straży Rybackiej zauważył dwóch młodych mężczyzn nad zalewem przy ul. Źródlanej w Józefowie. Ich zachowanie wskazywało na to, że mogą oni dokonywać w sposób nielegalny połowu ryb.

- Reklama -

– Mężczyźni, widząc, że zostali zauważeni, szybko oddalili się z miejsca. Na miejsce zostali skierowani policjanci. W dopływie rzeki do zalewu przy ul. Źródlanej w Józefowie ujawniona została m.in. siatka i zanęta, które zostały zabezpieczone – informuje Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej Komendy Policji.

Policjanci biłgorajskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch 23-letnich mieszkańców gminy Józefów. Mężczyźni usiłowali dokonać nielegalnego połowu ryb na tzw. „drgawicę”. – Taka sieć jest na rzece jak zapora, rozciągnięta pomiędzy brzegami nie daje rybom żadnych szans ucieczki – wyjaśnia rzecznik.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy o rybactwie śródlądowym. Staną przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. as mówi

  Ale sensacja to tak jakby złapali ich w rowie melioracyjnym , a co tam miało uciekać jak tam nie ma raczej ryb .

 2. Michał mówi

  To jak z tym sądem? Jeden już przed nim STANĄŁ? A co z drugim? 😉
  Oj trudny ten polski język…

  1. goska mówi

   kuku,
   a co jest zle ? jest w liczbie mnogiej ( mezczyzni), czas przyszly prosty,

 3. J00r mówi

  Śmiechu Warte

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.