- Reklama -

- Reklama -

„Zatrzymane chwile…”

W czwartek 17 czerwca 2021 r. w Galerii Pierwsze Piętro Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Zatrzymane chwile…”.

- Reklama -

Autorką prezentowanych prac rysunkowych i malarskich jest Faustyna Kaczor – tegoroczna absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju a jednocześnie wieloletnia wychowanka pracowni plastycznej w grupie „3 D” prowadzonej przez panią Irenę Oręziak-Kupczak.
Ekspozycja jest pierwszą indywidualną wystawą Faustyny przed rozpoczęciem studiów artystycznych.
Wystawę otworzyła dyrektor Iwona Pawlos, witając przybyłych na wernisaż, rodzinę, kolegów, przybyłych gości oraz samą autorkę prac.

Faustyna swoją edukację w Młodzieżowym Domu Kultury rozpoczęła prawie 10 lat temu w pracowni plastycznej przy ul. Nadstawnej, początkowo w młodszej grupie „Fantazja” a następnie w grupie „3 D”. Zawsze z entuzjazmem i radością tworzyła swój świat, żywo zainteresowana tematem, eksperymentowaniem z nowymi technikami i materiałami. Jej prace prezentowane były na licznych wystawach zarówno tych pokonkursowych, jak i na ścianach Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Brała udział w różnego rodzaju warsztatach plastycznych, wycieczkach edukacyjnych oraz plenerach malarskich.

- Reklama -

Zaprezentowane na wystawie prace to głównie prace autorstwa Faustyny wykonane w ostatnim czasie w pracowni plastycznej oraz domu i plenerze. Temat prac to przede wszystkim studium postaci, którymi są osoby z najbliższego otoczenia Faustyny, wykonane ołówkiem i węglem. Są również prace malarskie – pejzaże wykonane w technice akrylowej i akwarelowej. Na wystawie zaprezentowane zostały również fotografie przedstawiające relację z wystaw, wyjazdów oraz prace konkursowe Faustyny.

Faustyna była również wielokrotną laureatką konkursów plastycznych. Do najważniejszych należą: Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Okiem artysty – Edgar Degas” MDK „Śródmieście” we Wrocławiu – 2017 r. Wyróżnienie w XXIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój świat” pt. „Różnorodność natury” – 2019 r., Wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Spójrz okiem artysty – Frida Kahlo” MDK „Śródmieście” we Wrocławiu – 2021 r. – I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tajemniczy ogród – wiosna” – MDK w Gdyni – 2021 r.

Uroczystość była także okazją do wręczenia podziękowań. Nauczycielka plastyki wręczyła swojej wychowance symboliczną statuetkę wraz z zestawem malarskim, dziękując za uczestnictwo w zajęciach
Na koniec Faustyna podziękowała swojej nauczycielce oraz pani dyrektor za możliwość zorganizowania wystawy, za możliwość uczestniczenia w zajęciach, za kształtowanie i rozwijanie swoich artystycznych umiejętności, wzbogacanie warsztatu artystycznego oraz odkrywanie swojego powołania. Życzymy Faustynie aby droga, którą wybrała, była tą najwłaściwszą, dawała radość i satysfakcję.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.