Zatrzymał pijanego

28-latek z gminy Księżpol zatrzymał nietrzeźwego kierowcę i powiadomił policję. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Księżpolu. Nietrzeźwy kierowca BMW omal nie doprowadził do zderzenia ze skodą.

Wczoraj około godziny 18:30 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Księżpol kierowca osobowej skody zatrzymał nietrzeźwego kierowcę BMW. Policjanci którzy zostali skierowani na miejsce w rozmowie z 28-latkiem ustalili, że jechał on ul. Biłgorajską w Księżpolu kiedy w pewnym momencie nagle na jego pas wjechał jadący w przeciwnym kierunku kierowca BMW omal nie doprowadzając do zderzenia pojazdów. Następnie szybko odjechał.

28-latek podejrzewając, że kierowca BMW może być nietrzeźwy zawrócił i pojechał za nim. Na skrzyżowaniu do miejscowości Borki zatrzymał go, zabrał mężczyźnie kluczyki do auta uniemożliwiając mu dalszą jazdę i wezwał policję. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że kierowcą BMW jest 56 latek z gminy Księżpol.

Mężczyzna, jak wykazał policyjny alkomat, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nie posiadał również żadnych dokumentów wymaganych podczas kontroli. Teraz 56-latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.