- Reklama -

Zatrudnienia pod lupą audytorów

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju i jego jednostkach podległych trwa audyt, który ma na celu zbadanie sytuacji m.in. dotyczących zatrudnień. Wyniki kontroli będą znane w marcu.

Audyt w Starostwie Powiatowym będzie obejmował kilka obszarów. Kontrolowany będzie m.in. stan kadrowy i organizacyjny powiatu. Pod lupę inspektorów brana będzie także sytuacja organizacyjna urzędu oraz funkcjonowanie i organizacja pracy. Kontrola obejmie także strukturę organizacyjną powiatu i strukturę zatrudnienia w Starostwie Powiatowym. Audytorzy przyjrzą się również zagadnieniom związanym z zatrudnieniom i kompetencjom kierowniczym w urzędzie.

– Jako nowy zarząd bierzemy na siebie odpowiedzialność o funkcjonowaniu każdej sfery. W zależności od wytycznych zawartych w audycie, podejmiemy odpowiedzi kroki pod kątem lepszej dostępności usług dla mieszkańców. Chcemy, żeby także jednostki podległe funkcjonowały w sposób dogodny dla mieszkańców powiatu – mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej starosta powiatu biłgorajskiego Andrzej Szarlip. Dopiero, kiedy znane będą wyniki kontroli, podejmowane będą kolejne decyzje. Starosta nadmienił, że mogą one być dość radykalne. – Nie wykluczamy, że będą diametralne zmiany, ale chcemy się oprzeć na specjalistycznych opiniach prawnych. Wszystko po to, by ulepszyć dostęp mieszkańców do spraw, które załatwiają w urzędzie – dodał starosta Szarlip.

Raport z audytu ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania dokumentów regulujących organizację pracy będzie sporządzony po kontroli. Wyniki audytu znane będą w po upływie miesiąca.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Janek mówi

    Myślę, że „kompetencjom” osoby piszącej tego gniota także należałoby się przyjżeć

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.