Zatroszczy się o dobro pacjentów

Jaskra to bardzo groźna choroba, która polega na podwyższeniu ciśnienia w gałkach ocznych, powoduje ona pogorszenie ukrwienia nerwów wzrokowych a ostatecznie ślepotę.

Leczenie zachowawcze w ostrym napadzie jaskry ma na celu odblokowanie kąta przesączania. Jeżeli pomimo leczenia ostry napad jaskry nie zostanie opanowany, należy bezzwłocznie wykonać operację przeciwjaskrową.

– Ostry atak jaskry jest stanem nagłym, który wymaga pilnego leczenia, ponieważ grozi nieodwracalną utratą wzroku. Dlatego też wczesne wykrycie choroby jest najważniejsze. A ponieważ jaskra najczęściej przez długi okres nie daje żadnych objawów, należy badać się zapobiegawczo, mierząc ciśnienie śródgałkowe i badając nerwy wzrokowe za pomocą pola widzenia i HRT – GDX – mówi Stanisław Misztal, lekarz chorób oczu.

Jedną z najlepiej wyposażonych w nowoczesny sprzęt do badania wzroku na Zamojszczyźnie jest Przychodnia Okulistyczna „Sokoli Wzrok”, która mieści się przy ul. Nowy Rynek 20 w Zamościu. Pracownicy tej przychodni na czele z jej kierownikiem lek. med Stanisławem Misztalem dbają o dobro pacjenta.

– Aby ułatwić wizyty u okulisty wszystkim pacjentom, należałoby anulować skierowania do poradni specjalistycznej, którą jest w tym przypadku poradnia okulistyczna. Pacjenci na ten moment muszą najpierw iść do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie, aby móc zbadać wzrok i uchronić się przed jaskrą. Kilka lat temu nie były one wymagane, dlatego w trosce o pacjentów poproszę o pomoc w tej sprawie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – mówi Stanisław Misztal.

Stanisław Misztal jako Poseł III kadencji Sejmu i członek Komisji Zdrowia, razem z dyrektorem  Benedyktem Miszkinem oraz dyrektorem ds. medycznych Andrzejem Kwietniem pomagał w uzyskaniu funduszy na rozbudowę biłgorajskiego szpitala.

Stanisław Misztal  w nadchodzących wyborach  kandyduje do Sejmu RP z Listy PiS (pozycja 22). Jako Poseł na Sejm RP zamierza w szerokim rozumieniu zadbać o sprawy dotyczące zdrowia Polaków.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Zdzisław mówi

    Byłem i polecam. Bardzo dobry specjalista.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.