Mulawa góra do 05.04.2024

- Reklama -

- Reklama -

Zaśpiewają w Krakowie

Grupa uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z Józefowa i Majdanu Nepryskiego wystąpi na ogólnopolskiej gali podsumowującej "Szlachetną paczkę" w Krakowie. Zaśpiewa tam własną piosenkę, promująca akcję, która podczas ostatniego finału była wykorzystywana przez sztaby w różnych częściach Polski.

- Reklama -

Tekst utworu „Szlachetna paczka – Szlachetna pomoc” napisała wokalistka Kaja Peć, a muzykę skomponowała jej opiekunka artystyczna Magdalena Stopa z Zamościa. W partiach wokalnych Kai Peć towarzyszyli Patrycja Kusztykiewicz, Aleksandra Pogudz i Michał Buczkowski.

Wymienieni artyści śpiewali już ten utwór w grudniu podczas regionalnego finału „Szlachetnej paczki” w Biłgoraju, a za kilka tygodni zaprezentują tę piosenkę w Grodzie Kraka.  – Ze względu na rangę ogólnopolskiej gali musimy się przygotować do tego występu jak najlepiej. Dlatego w najbliższych tygodniach chcielibyśmy wyjechać na swoisty obóz artystyczny, na którym moglibyśmy dopracować detale – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej jeden z autorów pomysłu i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Józefowie Tomasz Kukiełka. By jednak zrealizować te plany grupa potrzebuje wsparcia sponsorów. Zainteresowane osoby, firmy bądź instytucje mogą zdobyć szczegółowe informacje w tej sprawie telefonicznie pod numerem: 695 148 379.

Mulawa wybory do 05.04.2024
„Szlachetna paczka – Szlachetna pomoc” to kolejna piosenka, stworzona przez uczniów i nauczycieli z Józefowa i Majdanu Nepryskiego. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości grupa nagrała utwór „Taka jesteś Polsko!”, który trafił m.in. do Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku przedstawiciele głowy państwa pogratulowali pomysłu i podziękowali za taki sposób manifestowania patriotyzmu, życząc zapału do dalszej pracy, a teraz… zaprosili do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Dokładny termin wizyty jeszcze nie został ustalony.
Piosenkę „Taka jesteś Polsko!” skomponował Tomasz Kukieła, którego w pisaniu tekstu wspierała polonistka Marzena Kowalczyk. Oprócz wersji audio uczniowie z Józefowa i Majdanu Nepryskiego nagrali teledysk, który powstał w Muzeum Historycznym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Bondyrzu, w zamojskiej rotundzie, a także na rynku i przy mogile Mieczysława Romanowskiego, patrona szkoły w Józefowie. Grupa ma już pomysły na kolejne kompozycje. Jednym z nich ma być piosenka żołnierska, a kolejnym utwór promujący zdrowy styl życia, szacunek do przyrody i środowiska. Premiera tej drugiej piosenki miałaby się odbyć podczas tegorocznego Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie, ale realizacja tych planów zależy w dużej mierze od efektów zimowego obozu artystycznego.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.