- Reklama -

- Reklama -

Zaśpiewają w Kazimierzu?

29 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy odbyły się eliminacje do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

W poprzedniej edycji Festiwalu Leokadia Mucha z miejscowości Zamch dotarła aż do finału w Kazimierzu Dolnym, gdzie zajęła drugie miejsce w kategorii solistów. Artystka ma na swoim koncie także czołowe miejsca we wcześniejszych edycjach festiwalu, ale zgodnie z regulaminem laureatka nie może brać w nim udziału przez kolejne trzy lata.
W tegorocznych eliminacjach powiatowych nie ma żadnego solisty, za to zgłosiły się trzy zespoły z gminy Obsza. To „Zamszanki” z Zamchu, grupa ze Szkoły Podstawowej w Olchowcu i Klub Seniora z Woli Obszańskiej. W eliminacjach wystąpiły także „Aleksandrowiaczki” z Aleksandrowa i grupa młodzieżowa z Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraja.
Po przesłuchaniach do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 27 maja br. w Lublinie, zakwalifikował się Zespół „Rudzianeczki” ze Szkoły Podstawowej w Woli Dereźniańskiej, zespół ze Szkoły Podstawowej w Olchowcu i Zespół Śpiewaczy „Zamszanki” z Zamchu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.