- Reklama -

- Reklama -

Zaskoczyli włamywacza

Policjanci biłgorajskiej patrolówki zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę włamania. Mężczyzna po wybiciu szyby w drzwiach balkonowych domu wszedł do środka i ukradł między innymi biżuterię. Kompletnie zaskoczony włamywacz próbował ucieczki. Decyzją Sądu Rejonowego w Biłgoraju 50-latek został tymczasowo aresztowany. W przeszłości był karany za podobne przestępstwa, więc grozi mu teraz kara do 15 lat więzienia.

Nawet na 15 lat za kratki może trafić 50-latek z powiatu biłgorajskiego, który wpadł razem z łupami podczas włamania. Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (15/16 grudnia br.) około godziny 3. Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do jednego z domów przy ulicy Długiej w Biłgoraju. Natychmiast we wskazane miejsce przyjechał patrol policji. Funkcjonariusze zauważyli w domu światło latarki oraz wybitą szybę w drzwiach balkonowych. Zaskoczyli włamywacza, którym okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna, który zapakował łupy w reklamówkę, na widok policjantów próbował uciekać, jednak nadaremnie. Został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Policjanci odzyskali i zabezpieczyli skradzione przez niego przedmioty między innymi biżuterię oraz medale i odznaczenia okolicznościowe. W chwili zatrzymania sprawca włamania był nietrzeźwy, miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. 50-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował w stosunku do niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Z uwagi na to, że mężczyzna w przeszłości był karany za podobne przestępstwa odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu zatem kara do 15 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

sierż. sztab. Joanna Pilarska

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.