- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Biłgoraju rośnie Dąb Niepodległości

W środę 31 października dzieci ze Żłobka & Przedszkola Integracyjnego "BAMBINI", uczciły w wyjątkowy sposób 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

- Reklama -

Rocznica Odzyskania Niepodległości świętowana jest na różne sposoby, nawet najmłodsi obywatele naszego miasta godnie uczcili ten fakt.  Pod koniec października dzieci wraz z wychowawcami na palcu przedszkolnym przy ul. Włosiankarskiej uroczyście zasadziły Dęba Niepodległości, który nazwany został: „BAMBINIUSZ”. 

- Reklama -

Dzieci z nowo otwartego oddziału przedszkola Integracyjnego przy ul. Włosiankarskiej, godnie reprezentowały całą społeczność wszystkich  placówek przedszkola „BAMBINI”. To jedna z wielu inicjatyw, jakie podjęliśmy w roku jubileuszowym. W naszych oddziałach rozpoczęliśmy działania dotyczące obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny . Celem tego jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych, mówi Justyna Wąsala- Gura, dyrektor Przedszkola Integracyjnego „Bambini”.  Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach,konkursach, warsztatach plastycznych, zajęciach edukacyjnych poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności, dodaje dyrektor placówek

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.