- Reklama -

Zaproszenie na VIII Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej w Gromadzie

W dniu 4 VI 2016 (sobota) odbędzie się VIII Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej w Gromadzie.

To już po raz ósmy wyśpiewywać będziemy w Gromadzie na cześć Maryi – „Matce Słuchającej”, gdyż pod takim właśnie hasłem odbywać się będzie festiwal religijny, który przyciąga dzieci i młodzież z całej naszej diecezji.

Przez te osiem lat, przez festiwal przewinęły się setki osób, od przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych, poprzez profesjonalne zespoły muzyczne, w których niejednokrotnie występowali mali artyści, których pasją jest muzyka. Gościliśmy w Gromadzie m.in. takie zespoły jak: Artifex, Anielsi, Magnificat, Kleszcze czy też Trąbki Jerycha.

W tym roku festiwal odbędzie się 4 czerwca w sobotę, jury wyłoni zwycięzców i przyzna cenne nagrody i wyróżnienia, a z koncertem zaprezentuje się zaproszony gość.

Festiwal objęty jest patronatem duchowym J.E. Ks. Bp Mariana Rojka. Organizatorem festiwalu jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gromadzie oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Nadzieja”. Współorganizatorami są: Starostwo Powiatu Biłgorajskiego, Urząd Gminy w Biłgoraju, Biłgorajskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie.

- Reklama -

Celem festiwalu jest popularyzacja wartościowych opracowań wokalnych i muzycznych o charakterze religijnym, prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku solistów i zespołów, ożywienie religijnego ruchu artystycznego oraz konfrontacja i wzajemne poznanie się uczestników festiwalu.

W programie:

11:00 – Eucharystia – J.E. Ks. Bp dr Mariusz Leszczyński
13:00 – Rozpoczęcie prezentacji festiwalowych
16:00 – Koncert zaproszonych gości
– ogłoszenie wyników

Czekamy na zgłoszenia z całej diecezji. Przyjechać może każdy, kto poprzez swój śpiew chce chwalić Pana i Jego Matkę.

Zapraszamy solistów, zespoły dziecięce i młodzieżowe, chóry i osoby niezrzeszone w żadnych grupach, które chcą zaprezentować swój talent muzyczny, podzielić się nim z innymi i miło spędzić czas. Wiek do 15 roku życia.

Bliższe informacje na temat Festiwalu i zgłoszeń są dostępne na stronie internetowej Festiwalu: festiwal.parafiambnp.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.