- Reklama -

- Reklama -

„Zapomniana droga”

Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego zwrócił się do Redakcji Nowej odnośnie planów budowy drogi biegnącej z Biłgoraja do Banach.

- Reklama -

Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego apeluje do władz powiatu i gminy Biłgoraj o remont drogi na odcinku Biłgoraj-Banachy. – W związku z toczącą się dyskusją nad Nowym Ładem Społecznym pragnę przypomnieć o pewnej strategicznej zapomnianej drodze prowadzącej z Biłgoraja do Banach. Wymieniona droga w większości jest utwardzona za wyjątkiem dwóch odcinków. Jeden z nich wymagający utwardzenia prowadzi od skrzyżowania prowadzącego na Dąbrowicę do drogi utwardzonej na terenie Kolonii Sól. Drugi nieutwardzony odcinek biegnie od skrzyżowania z drogą na Ciosmy do Banach – twierdzi mieszkaniec powiatu.

Mieszkaniec dodaje, że odcinki wymagające utwardzenia stanowią stary trakt drogowy i nie wymagają wywłaszczenia. Utwardzenie tych odcinków pozwoliłoby na skrócenie drogi w kierunku Niska jak również odciążyłoby drogę biegnącą ula Krzeszowską w Biłgoraju i drogę biegnącą przez wieś Sól. – Nie rozumiem dlaczego Starostwo w Biłgoraju jak również Gmina Biłgoraj nie ubiegają się o uruchomienie zapomnianej dogi. Uważam, że jest  nie do przyjęcia dalsza eksploatacja drogi przez Sól i częściowo Biłgoraj z udziale: ciężkich samochodów ciężarowych, takich jak na przykład tiry i inne środki lokomocji – dodaje. Zaznacza, że należy ubiegać się o środki finansowe zawarte w tym planie i uruchomienie tej trasy. – Taka okazja może się więcej nie powtórzyć – stwierdza.

urząd MArszałkowski projekt

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.