- Reklama -

- Reklama -

Zaplanowali inwestycje

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, józefowscy radni zaplanowali inwestycje na 2020 rok. Będą one opiewały na kwotę ponad 6,5 mln zł.

- Reklama -

Radni Rady Miejskiej w Józefowie uchwałę budżetową podjęli 19 grudnia. Zakłada ona dochody w kwocie ponad 33 miliony 200 tysięcy złotych, a wydatki opiewać będą na kwotę blisko 34 33 milionów złotych.

Jednym z najważniejszych zadań będzie dokończenie budowy kanalizacji i oczyszczalni ścieków w Siedliskach, na które rada zabezpieczyła w budżecie 4 miliony 400 tysięcy złotych. Kolejne prawie 2 miliony radni przeznaczyli na termomodernizację ośrodka kultury i budynku byłego liceum ogólnokształcącego. Na pokrycie części kosztów samorząd otrzyma dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, środki te zostaną wykorzystane m.in. na docieplenie ścian, wykonanie nowej elewacji oraz wymianę centralnego ogrzewania i oświetlenia wewnętrznego. Przetarg na wykonanie robót powinien być ogłoszony w pierwszym kwartale 2020 roku.

Radni zaplanowali również takie zadania jak: rozbudowa sieci wodociągowej w Samsonówce, która ma objąć mieszkańców miejscowości Kolonia Majdan Nepryski, budowa łącznika między ul. Zieloną a zbiornikiem wodnym przy Nadleśnictwie Józefów, wymiana oświetlenia ulicznego oraz budowa przystanków autobusowych w Siedliskach i Górnikach.

- Reklama -

Władze Józefowa starają się również dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na modernizację drogi tzw. „Przymiarek”, między ul. Batalionów Chłopskich a ul. 29 marca. Na razie wnioski o przyznanie dotacji zostały ocenione i zaakceptowane do dofinansowania przez Wojewodę Lubelskiego, ale ostateczne decyzje o podziale dotacji należą do premiera.

– Spodziewamy się, że lista zadań inwestycyjnych będzie dłuższa, ale czekamy na potwierdzenie przyznania dotacji na przykład na zadania drogowe. Razem z Powiatem Biłgorajskim planujemy przebudowę drogi Szopowe – Górniki – Stanisławów – Długi Kąt do granicy z gminą Krasnobród. Wartość kosztorysowa tej inwestycji sięga 10 milionów złotych, z czego 6 milionów możemy pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych, a pozostałe 4 miliony mamy wyłożyć po połowie z powiatem – informuje burmistrz Roman Dziura.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.