Zapisz się na rajd

Rajd Rowerowy ponownie będzie towarzyszył Festiwalowi Kultury Ekologicznej w Józefowie. Do programu imprezy powrócił przed rokiem po pięcioletniej przerwie i zgromadził ponad 50 cyklistów, dlatego jego organizatorzy postanowili kontynuować ten pomysł. Zapisy na tegoroczną wyprawę już się rozpoczęły, a chętni mogą się zgłaszać do czwartku 8 sierpnia.

Trasa rajdu jest poprowadzona istniejącymi szlakami i trasami rowerowymi, w tym: Trasą Rowerową Ziemi Józefowskiej na Roztoczu, „Green Velo” i Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza.

Do przejechania będzie 56 kilometrów. – Trasę można określić jako łatwą, ale we znaki może dać się około 20 kilometrów jazdy po drogach szutrowych, tłuczniowych i leśnych. Uczestnicy rajdu będą mogli ocenić walory przyrodnicze Puszczy Solskiej, wiedzie przez nią ponad 30 kilometrów trasy, oraz rozkoszować się sielskimi krajobrazami wokół rzeki Tanew – zachęcają organizatorzy.

Uczestnicy rajdu wyruszą w sobotę 10 sierpnia o godz. 10.00 z rynku w Józefowie, by po drodze odwiedzić Kozaki, Szostaki, Pisklaki, Aleksandrów, Margole i przez Górecko Kościelne wrócić do Józefowa.

To propozycja dla wszystkich, którzy czują się na siłach, by pokonać trasę z przewidywanym średnim tempem około 20 kilometrów na godzinę. Udział w rajdzie jest bezpłatny, a dzieci mogą się wybrać na trasę tylko pod opieką dorosłych. Ze względów bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom organizatorzy zalecają posiadanie kasków, które w przypadku dzieci i młodzieży do lat 18 są obowiązkowe.

Zakończenie wyprawy jest planowane około 16.00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Józefowie.

Zgłoszenia chętnych są przyjmowane pod adresem:

jkrowerowa@gmail.com

Oprócz Józefowskiej Kawalerii Rowerowej i Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie do udziału w rajdzie zachęcają jego współorganizatorzy Urząd Miejski w Józefowie i Roztoczański Park Narodowy w Zwierzyńcu.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.