- Reklama -

“Zapiekanki” do wyburzenia

 
 

Drewniany kiosk z zapiekankami przy dworcu PKS jest niemal symbolem tego miejsca. A biłgorajskie zapiekanki cieszą się niesłabnącą popularnością. Przed kioskiem ustawiają się w kolejkach ci, którzy chcą spróbować tych pyszności. Tradycyjna receptura niezmienna od lat i magia tego miejsca to sekret ich popularności.

Za kilka tygodni po budce z zapiekankami nie będzie śladu. Rozpocznie się długo wyczekiwany remont parkingu. Wizerunek tego miejsca zmieni się diametralnie. Niestety, kiosk z gastronomią stoi niemal na środku ciągu komunikacyjnego.

- Reklama -

Jan Pyznarski, właściciel kiosku z zapiekankami, zwrócił się do władz miasta z prośbą o rozważenie możliwości zmiany decyzji o konieczności rozbiórki budynku przy ul. Pocztowej. Istnieje on tam od kwietnia 1985 roku. Zdaję sobie sprawę z moich zobowiązań wynikających z wcześniejszych ustaleń, jednakże mając na uwadze prośby zarówno moich pracowników, jak i klientów podejmuję się złożenia niniejszej prośby napisał przedsiębiorca. Podkreśla, że zapiekanki tu produkowane uzyskały renomę nawet w odległych stronach kraju. Są znane jako "zapiekanki biłgorajskie", a zatem stanowią wizytówkę naszego miasta. Jan Pyznarski zapewnia, że jest gotów przeprowadzić remont budynku według narzuconych mu warunków. Przez wiele lat zatrudniał od 8 do 10 osób. Niestety, rozbiórka tego punktu spowoduje zwolnienia. Pracę straci od 3 do 4 osób. Rozumiem dbałość o estetykę miasta. Gdyby jednak znalazł się chociaż cień możliwość, jestem w stanie przeprowadzić modernizację lub przebudowę. Jestem pewien, że tego typu obiekt będzie potrzebny przy miejscach  parkingowych  zapewnia.

 W tej sprawie odbyły się spotkania z władzami miasta i przedsiębiorcą. Liczymy się z tym, że są to miejsca pracy i reklama miasta. Rozmawiamy i chcemy znaleźć takie rozwiązanie, które zadowoliłoby dwie strony mówił wiceburmistrz Michał Dec. Dodaje, że pozostawienie budynku w tym miejscu niweczy ilość miejsc parkingowych na tym obszarze.  Chcemy utwardzić teren, aby wybudować parking. Uważam, że znajdziemy rozwiązanie, które zadowoli dwie strony dodaje.

Drugi punkt biłgorajskich zapiekanek Jana Pyznarskiego znajduje się kilka metrów dalej, w budynku dworca PKS. Jednak zawsze większe kolejki ustawiały się pod drewnianym kioskiem, mimo że w drugim punkcie produkowane są one według takiej samej receptury.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.