- Reklama -

- Reklama -

Zapaliły się sadze w kominie

W wyniku nagromadzenia się sadzy, będącej pozostałością z niepełnego spalania materiałów stałych, może doprowadzić do zapalenia się jej w kominie. Do takiego zdarzenia doszło w środę na ulicy Gesinga w Biłgoraju.

11 marca na ulicy Gesinga w Biłgoraju około godziny 14 w jednym z budynków jednorodzinnych zapaliły się sadze w przewodzie dymowym. Do tego zdarzenia Powiatowa Straż Pożarna z Biłgoraja jeździła 2 razy.

W pierwszym wyjeździe do zdarzenia, wzięły udział dwa zastępy Powiatowej Straży Pożarnej, w tym sumie 7 osób. Działania strażaków były standardowe, to znaczy zabezpieczenie miejsca zdarzenia, jak również przeczyszczenie przewodu dymowego. Wszystkie pomieszczenia w budynku zostały dokładnie sprawdzone. Nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Pomimo tego, że przed sezonem grzewczym oraz w trakcie jego trwania właściciel zlecił czyszczenie kominu, doszło do zapalenia się sadzy. Usługę dwukrotnego czyszczenia kominu wykonywał jeden z biłgorajskich kominiarzy. 

- Reklama -

Proces dogasania przebiegał dość długo, ze względu na skomplikowaną budowę komina. Kolejny wyjazd PSP miał miejsce ok. godziny 19. Miało to na celu skontrolowanie miejsca zdarzenia. W tym drugim wyjeździe brał udział jeden zastęp strażacki, w tym  4 osoby. Straty pożaru na ten moment nie są znane.

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.