- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zamość informatycznym sercem sądownictwa. Obsłuży milion użytkowników

Sądowe centrum informatyczne w Zamościu zajmie się monitorowaniem i wspieraniem funkcjonowania Systemu Elektronicznych Ksiąg Wieczystych, Krajowego Rejestru Sądowego, Krajowego Rejestru Karnego, Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, Krajowego Rejestru Zadłużonych, a także innych usług cyfrowych w sądach. Jego powstanie zainicjował wiceminister dr Marcin Romanowski.

- Reklama -

List intencyjny w sprawie powstania centrum zajmującego się utrzymaniem informatycznych systemów sądowych podpisali w Zamościu wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski oraz prezydentAndrzej Wnuk. Obsługiwane przez najlepszych fachowców centrum będzie w przyszłości informatycznym sercem systemów, bez których nie można wyobrazić sobie nowoczesnego sądownictwa. – Nowy ośrodek informatyczny służyć będzie całemu polskiemu sądownictwu, realizując zadania związane z utrzymaniem infrastruktury i systemów informatycznych w sądach. Ma też czuwać nad skutecznością i bezpieczeństwem usług cyfrowych dla obywateli, w tym przedsiębiorców – zapowiada wiceminister Marcin Romanowski.

- Reklama -

Celem systemu jest skonsolidowanie i lepsza koordynacja działań prowadzonych do tej pory w rozproszonych ośrodkach, według różnych standardów. Centrum, z siedzibą w Zamościu, zostanie powołane w strukturze lubelskiego Sądu Apelacyjnego. Docelowo będzie odpowiedzialne za obsługę blisko miliona użytkowników systemów i rejestrów sądowych.

– Zamość stanie się siedzibą placówki o oddziaływaniu na skalę ogólnokrajową. Ten ośrodek to praca dla młodej i wykwalifikowanej kadry technicznej, zwiększenie zapotrzebowania na specjalistyczne usługi informatyczne, pobudzenie regionalnego rynku informatycznego, wykorzystanie potencjału lokalnego szkolnictwa akademickiego i zawodowego – dodaje Marcin Romanowski. Lokalizacja centrum informatycznego w Zamościu przysporzy korzyści oraz impulsów rozwojowych dla miasta i całego regionu. Nowy ośrodek będzie funkcjonował w dużej mierze dzięki pracy absolwentów i pracowników naukowych uczelni technicznych zlokalizowanych w regionie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.