- Reklama -

- Reklama -

Zamieszkaj w Rodzinnym Domu Pomocy

- Reklama -

Są jeszcze wolne miejsca w rodzinnych domach pomocy, które powstały w Józefowie. Jedna taka placówka, która powstała na bazie dawnego ośrodka zdrowia w Długim Kącie-Osadzie już działa od kilku miesięcy, natomiast trzy kolejne w Józefowie, rozpoczną działalność od stycznia.

 

- Reklama -

W domu Długim Kącie-Osadzie przebywają głównie osoby spoza gminy, a miejsca w wybudowanych od podstaw budynkach przy ul. Armii Krajowej w Józefowie, są przeznaczone dla mieszkańców miasta i gminy Józefów. – W sumie do wykorzystania w trzech nowych domach mamy 24 miejsca, z których część jest już zajęta. Czekamy na kolejnych pensjonariuszy z naszego terenu, a jeśli nie znajdzie się odpowiednia liczba chętnych z tej propozycji będą mogli skorzystać kandydaci z innych gmin – mówi burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Od tradycyjnych domów pomocy społecznej RDP różnią się tym, że w każdym może zamieszkać maksymalnie 8 osób, dzięki czemu można dla każdego, indywidualnie dostosowywać na przykład dietę czy zabiegi rehabilitacyjne. Zdecydowanie niższe są również koszty pobytu w takiej placówce.

Mogą w niej przebywać osoby niesamodzielne, która ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w wykonywaniu podstawowych czynności życiowych. W RDP będą mieć zapewnione usługi bytowe, opiekuńcze i zdrowotne, w tym na przykład: zakwaterowanie w maksymalnie dwuosobowych pokojach, wyżywienie, pomoc w zakupach czy w załatwieniu spraw administracyjno-finansowych, a także możliwość odbywania praktyk religijnych, w tym transportu do kościoła czy lokalnych miejsc pielgrzymkowych.

Rodzinne domy pomocy oferują również zabiegi rehabilitacyjne, terapeutyczne i lecznicze oraz możliwość rozwijania dawnych pasji i nabywania nowych umiejętności.

Rekrutacja odbywa się w dwóch etapach. Najpierw trzeba złożyć deklaracje, oświadczenia i formularze z danymi osobowymi oraz inne dokumenty, które można otrzymać w Urzędzie Miejskim w Józefowie albo pobrać ze strony internetowej. Oceni je zespół rekrutacyjny, który wyniki swoich prac przekaże ośrodkowi pomocy społecznej, by przeprowadził wywiad środowiskowy, a także odebrał zaświadczenia lekarskie i wykonał pozostałe czynności, związane z naborem.

Szczegółowe informacje, w tym pełny regulamin rekrutacji, oświadczenia, deklaracje i inne formularze są dostępne na stronie: www.ejozefow.pl.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.