AGD

- Reklama -

- Reklama -

Zamiast progów zwalniających ograniczenie prędkości

Nawierzchnia ulicy 3 Maja w Biłgoraju potrafi niemiło zaskoczyć kierowców. Wystarczą opady deszczu lub delikatny mróz, aby pojazdy ślizgały się niczym po lodowisku.

- Reklama -

Do władz miasta z prośbą o zamontowanie progów zwalniających na ul. 3 Maja zwrócił się jeszcze we wrześniu radny Rady Miasta Biłgoraj Marcin Adam Mura. – Przy tej ulicy położona jest Szkoła Podstawowa nr 1. Nawierzchnia z klinkieru wygląda ładnie, ale w zimie nie spełnia swojego zadania, ponieważ jest bardzo śliska, szczególnie rano – zauważył. Dodał wówczas, że progi zwalniające powinny zostać zamontowane również przy ul. Nadstawnej oraz przy ul. Poniatowskiego, przy rondzie z ul. Zamojską.

Okazuje się, że starania radnego przyniosły zamierzony efekt. Mimo że na ul. 3 Maja progów zwalniających nie będzie, pojawiły się znaki ograniczające prędkość. – Ograniczenie prędkości do 30 km/h będzie obowiązywało na ul. 3 Maja od ul. Zamojskiej do skrzyżowania z ulicą Lubelską. Myślę, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę, iż mamy Szkołę Podstawową nr 1 oraz kościół. Dzięki temu kierowcy będą musieli zdjąć nogę z gazu – mówi radny.

- Reklama -

Przypomnijmy, że radny Mura apelował również m.in. o to, aby przy obwodnicy północnej, w okolicy torów, zamontować barierki. – Są barierki ochraniające samochody, aby nie wypadły z zakrętu, ale nie ma barierek, które osłonią ludzi, którzy przemieszczają się ścieżką rowerową czy chodnikiem. Niektórzy, obawiając się o swoje zdrowie, nie korzystają z tej obwodnicy – twierdził. Jest zgodna na ich zamontowanie. Pisaliśmy o tym tutaj: BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA

 

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. John mówi

  Tylko fotoradar zaprowadzi porzadek na ulicy.Do bezpieczenstwa maja tez prawo piesi to tak dla przypomnienia.Gdy trzeba jechac30na godzine to jade mnie to nie przeszkadza.I znowu auto z Dingolfingu idzie na czesci

 2. Dd mówi

  O i Policja będzie miała miejscówkę. Najlepiej zrobić nieodpowiednią nawierzchnię a potem ograniczenie, Polski sposób na drogi, nie długo Biłgoraj się tak będzie korkował że bez zakazów będzie się jeździło 30.

 3. Anna mówi

  Zawsze to coś,przynajmniej chłopak coś robi

 4. DD mówi

  Starania radnego przyniosły efekt ?- prosił o czołg a dostał hulajnogę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.