- Reklama -

- Reklama -

Zamiast dożynek będą remonty wygonów

Epidemia koronawirusa zmieniła plany organizatorom wydarzeń kulturalnych. Władze gminy Tarnogród już zdecydowały, że w tym roku nie będzie tradycyjnego święta plonów.

Dożynki na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Tego dnia rolnicy dziękowali Bogu za plony. Epidemia koronawirusa zmieniła plany organizatorów tego typu wydarzeń. Władze gminy Tarnogród zdecydowały, że tradycyjne dożynki w tym roku nie będą organizowane.

– Nie będziemy organizowali w tym roku dożynek w takiej formie jak zawsze. Stosujemy się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Tego typu wydarzenia nie są zalecane – informuje Paweł Dec, burmistrz Tarnogrodu.

Nie oznacza to jednak, że świętowania nie będzie. Dożynki odbędą się, jednak w znacznie skromniejszej, symbolicznej formule. Być może odbędą się w każdej parafii, aby nie powodować gromadzenia się mieszkańców.

- Reklama -

Warto zaznaczy, że wszystkie fundusze przeznaczone na organizację święta plonów zostaną przeznaczone na ulepszenie dojazdów do pól, a więc remonty wygonów. – Te pieniądze mają służyć rolnictwu. Wiosna nie była łaskawa. Wiele wygonów uległo uszkodzeniu, a nawet zniszczeniu – mówił burmistrz.

Fot. Archiwum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

red.

 

 

 

 

 

 

 

 

- Reklama -

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Iwona mówi

    Jak spotkania wyborcze były to jakoś o wirusie mowy nie było a mnóstwo ludzi było – napewno ponad te “150” i nikt nie karał bo co w trakcie trwania wyborów rzekomy wirus stwierdził że nie będzie atakował?! Ten wirus to ściema! A dożynek czy innych uroczystości nie można? Proszę Was… Zacznijcie wreszcie myśleć logicznie

  2. Rolnik mówi

    W gminie Potok Górny to trzeba by było asfalt wylać bo zwykłe wygony to cały czas są podorywane przez chłopów aby 2 krzaki tytoniu więcej posadzić. W niektorych miejscach to tylko koleiny, a na mapie działka na której jest wygon ładna równa. Nie wspominając już o wybojach, dołach, że na piechotę ciężko przejść.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.