- Reklama -

Zaliczki w połowie października

Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Komisja Europejska opracowała projekt decyzji przewidującej zwiększenie poziomu zaliczek na poczet płatności bezpośrednich w Polsce z 50 do 70%. To maksymalny poziom dopuszczalny w unijnych przepisach. Zwiększenie poziomu zaliczek ma związek z wystąpieniem w Polsce niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Z możliwości wypłaty podwyższonych zaliczek skorzystają także: Belgia, Czechy, Hiszpania, Włochy, Łotwa, Litwa, Węgry, Portugalia i Finlandia.

- Reklama -

Zaliczki będą wypłacone tym rolnikom, którzy złożyli wnioski o przyznanie płatności – nie trzeba składać dodatkowych wniosków. Ich wysokość to iloczyn 70 proc. stawki danej płatności bezpośredniej oraz obszaru lub liczby zwierząt stwierdzonych w ramach kontroli administracyjnej jako spełniające warunki do przyznania danej płatności. Począwszy od 16 października br. rolnicy w całej Polsce będą mogli otrzymać zaliczki na poczet płatności bezpośrednich za 2017 r. w zwiększonej wysokości.

Stawki tegorocznych dopłat poznamy w pierwszych dniach października, po ogłoszeniu kursu euro przyjmowanego w tym roku do dopłat.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.