- Reklama -

Zalew w Biszczy przyciąga inwestorów

Infrastruktura i zaplecze gastronomiczno-usługowe nad zalewem Biszcza-Żary z roku na rok są coraz bogatsze. W chwili obecnej jeden z inwestorów prowadzi budowę kompleksu  gastronomiczno-rekreacyjnego. Pierwotna oferta w swoim założeniu była kierowana do szerokiej grupy klientów docelowych. Dla najmłodszych wnioskodawca planuje dmuchane place zabaw. Dla młodzieży odbywałyby się zabawy taneczne, dyskoteki i koncerty z udziałem muzyków scen krajowych. Planowana jest także gastronomia z ofertą produktów regionalnych, takich jak pieróg biłgorajski, a także ogródek piwny. Jak przedstawia inwestor do sezonu letniego obiekt będzie gotowy.

Ale osób zainteresowanych inwestycjami nad zalewem jest więcej. Tym razem chodzi o działalność usługowo-handlową, gdzie zlokalizowana byłaby strefa SPA Biszcza. Aby zrealizować swoje plany inwestor zwrócił się do gminy z prośbą o dzierżawę. Interesuje go około 1000 m2 powierzchni, która byłaby ogrodzona płotem panelowym. W tejże strefie znajdowałaby się bezpłatna wypożyczalnia rowerów, basen ze ścianką z wodospadem, miejsce do odpoczynku, dwie sauny z natryskiem i toaleta. Inwestor planuje również jacuzzi i zewnętrzną drewnianą balię, opalaną drewnem. Dodatkowo miałaby powstać sala, gdzie można by było zjeść pizzę. Całość komponowałaby się z pozostałymi obiektami nad zbiornikiem. 

- Reklama -

Mimo że oferta jest atrakcyjna, to radni mieli pewne wątpliwości. Bardzo podobną inwestycję, niemal w tym samym miejscu, chciał realizować swego czasu jeden z mieszkańców gminy. Jednak wówczas radni byli przeciwni jego planom. Wątpliwości radnych rozwiał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy. Piotr Cichórz wyjaśniał, że proponował mieszkańcowi gminy tę samą lokalizację, jednak to go nie zadowalało. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby teren był wykorzystany przez innych inwestorów. – Nie kłóci się to z dojazdem, nie utrudnia to ruchu. w pełnym sensie jest też uzupełnieniem domków letniskowych – przekonywał dyrektor, podkreślając, że na dzierżawę działki zostanie ogłoszony przetarg. Możliwe nawet, że lepszą ofertę złoży ktoś zupełnie inny. 

Radni ostatecznie wyrazili pozytywną opinię na temat planowanej inwestycji. 12 radnych zagłosowało "za", a jeden wstrzymał się od głosu. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.