- Reklama -

- Reklama -

Zakupy z drugiej ręki

Pogoda nie rozpieszczała, jednak nie zawiedli ani wystawcy, ani kupujący. VI Biłgorajską Wyprzedaż Garażową można zaliczyć do udanych.

- Reklama -

Biłgorajska garażówka na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń na terenie Biłgoraja. Odbywa się od maja do listopada w drugą niedzielę miesiąca. Przyciąga tłumy zarówno kupujących, jak i sprzedających. Tak było i tym razem, mimo zapowiedzi deszczu.

Warto zaznaczyć, że garażówka promuje zasadę kupowania z „drugiej ręki”. To również promocja zakupów przyjaznych środowisku. Ubrania, sprzęt elektroniczny czy inne rzeczy dobrej jakości mogą posłużyć innym latami. Zamiast się ich pozbywać można dać im drugie życie, przy tym zasilając swój domowy budżet.

Garażówka to również okazja do pomocy. Tradycyjnie odbywa się zbiórka karmy na potrzeby Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami Podaj Łapę. Podczas majowego wydarzenia udało się zebrać 169 kg karmy oraz 315 zł na zakup jedzenia dla zwierząt.

- Reklama -

Tym razem dodatkowo zbierane były środki na pomoc Stowarzyszeniu Leśne Pogotowie – Ośrodek Rehabilitacji Dzikich ZwierzątLeśne pogotowie przyjmowało również specjalistyczną karmę ROYAL CANIN Convalescence Support Instant, ROYAL CANIN Vet Recovery Liquid, kozie mleko, koce/kocyki, podkłady medyczne, mokre chusteczki.

Prowadzona była również zbiórka pieniędzy dla Szymonka z Korczowa. O jego historii pisaliśmy tutaj: Chcą pomóc Szymonkowi z Korczowa | Nowa Gazeta Biłgorajska (gazetabilgoraj.pl)

Ponadto była również możliwość podpisania petycji w obronie lasu pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.