- Reklama -

- Reklama -

Zakonnice opuściły miasto. Jaki powód?

Decyzją Prowincji Zakonnej, siostry Serafitki pracujące w parafii w Tarnogrodzie zostały poproszone o wcześniejsze zakończenie pobytu. W 1987 roku, przy tarnogrodzkiej parafii powstał Dom Zakonny s. Serafitek, które zajmowały się katechizacją i pracą w zakrystii.

- Reklama -

– Siostry wyjechały na nowe placówki: s. Ottona i s. Samuela do Dubiecka a s. Jadwiga do Tarnowa. Siostrom za wieloletnią pracę w naszej parafii, troskę o kościół, parafię, za katechizację dzieci i młodzieży, modlitwę bardzo serdecznie dziękujemy. Mocno ubolewamy z powodu odejścia i likwidacji placówki zakonnej w naszej parafii. Jednocześnie życzymy nieustannej opieki Matki Bożej i wszelkich łask od Boga na nowych placówkach. Zapewniamy o modlitwie. s. Ottono, s. Samuelo, s. Jadwigo! Szczęść Boże od kapłanów i całej parafii. Zawsze do nas zapraszamy – przekazała parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie.
Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej jest wspólnotą apostolską, w której za szczególny dar Boga uważa się pracę wśród ubogich i chorych. Za przykładem Założycieli siostry są otwarte na wszelkie przejawy ubóstwa materialnego i duchowego, aby móc zaspokajać potrzeby duszy i ciała biednych. Najwięcej sióstr Serafitek podejmuje pracę bezpośrednio przy potrzebujących pomocy. Swą troską obejmują osoby starsze, chore i ułomne, którym służą w szpitalach, zakładach, domach opieki i domach prywatnych.

Historia pobytu ss. Serafitek w Tarnogrodzie

1943 r. (styczeń) – 4 siostry podejmują pracę w szpitalu

1952-1964 r. – oprócz szpitala 2 siostry podejmują pracę w parafii

1953 r. – dodatkowo siostry pracują w Ośrodku Zdrowia

1956 r. (maj) – pracuje 11 sióstr

1963 r. – w szpitalu mieszka 11 sióstr

1987 r – założenie Domu Zakonnego i praca przy parafii

Więcej informacji z parafii, w kościelnym dodatku „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. Parafie i wiernych zapraszamy do kontaktu: nowa@gazetabilgoraj.pl

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.