- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zakaz handlu na targowisku. Burmistrz apeluje

W związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w dniu dzisiejszym Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan wydał zarządzenie o zakazie handlu na targowiskach przy ul. Dąbrowskiego i Jagiełły w Biłgoraju. Niedostosowanie się do zarządzenia może kosztować aż 3 tys zł. Wystosował również do mieszkańców miasta apel, treść poniżej:

- Reklama -

Apel Burmistrza Biłgoraja

Zgodnie z decyzją Rządu od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostają zajęcia dydaktyczne we wszystkich placówkach oświatowych (szkołach, przedszkolach i żłobkach). Odwołane zostały również wszystkie zajęcia prowadzone przez Biłgorajskie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nieczynne będą także kino Biłgorajskiego Centrum Kultury oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju i jej filie.

Burmistrz Miasta Biłgoraja wprowadza zakaz handlu na targowiskach przy ul. Dąbrowskiego i Jagiełły od jutra (czwartek, 12 marca) do 25 marca 2020 r. (tekst zarządzenia poniżej).

Apelujemy do wszystkich podmiotów, stowarzyszeń i grup nieformalnych o rezygnację z organizowania oraz odwołanie już zaplanowanych imprez mających odbyć się na terenie Biłgoraja.

Odwołujemy zebrania zaplanowanych rad osiedlowych.

W przypadku konieczności załatwienia spraw urzędowych rekomendujemy korzystanie z możliwości ich załatwienia drogą elektroniczną bądź telefoniczną lub za pośrednictwem poczty. Burmistrz Miasta Biłgoraja sugeruje także dokonywanie czynności płatniczych poprzez bankowość elektroniczną.

Młodzież i dzieci prosimy, aby w okresie od 12 do 25 marca pozostały w domach, ograniczyły kontakty z innymi osobami, tak aby do maksimum ograniczyć ryzyko wzajemnego zarażenia.

Uprasza się osoby, które wróciły z zagranicy, zwłaszcza z terenów występowania koronawirusa, o dobrowolne zastosowanie kwarantanny domowej przez okres co najmniej 14 dni. Tylko odpowiedzialne postępowanie uchroni inne osoby przed zarażeniem tym groźnym dla życia wirusem. 

 

 

Zarządzenie Nr 103/VIII/2020 Burmistrza Miasta Biłgoraja

z dnia 11 marca 2020 r.

- Reklama -

w sprawie wprowadzenia zakazu handlu na targowiskach przy ul. Dąbrowskiego i Jagiełły w Biłgoraju . Na podstawie art. 41 ust. 2 w związku z art. 40 ust.1, 3 i 4 oraz art. 7 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (jednolity tekst Dz. U. z 2019 r. poz. 506).
Zarządzam co następuje:
 1
  1. W dniu 11 marca 2020 r. wprowadzam całkowity zakaz handlu na targowiskach przy ul. Dąbrowskiego i Jagiełły w Biłgoraju.
  2. Zakaz obowiązuje do 25 marca 2020 r.
2
Osoby prowadzące handel wbrew wprowadzonemu zakazowi podlegają karze grzywny do 3 000 tysięcy złotych wymierzonych na podstawie przepisów kodeksu postępowania o wykroczeniach.
3
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 11 marca 2020 r.

Burmistrz Miasta

(-) Janusz Rosłan

Red.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Cordoba mówi

    Jak zamykac to po rôwno,a niemieckie supermarkety i koscioły to sa wolne od wirusôw a na targu to zaraza panuje,moze troche więcej empati januszku dla malej lokalnej przedsiembiorczości,zapłacisz im ZUS

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.