Zakładamy sztaby PDPZ!

Akcja PDPZ rozpoczęła się w 1993 roku w Radiu Lublin. W bieżącym roku obchodzi już swój mały jubileusz – 25-lecie istnienia. Pomysłodawczynią, i od samego początku organizatorem i dobrym duchem akcji była Ewa Dados, dziennikarka Radia Lublin.
Tradycyjnie już w redakcji naszego tygodnika mieści się Oddział Biura Organizacyjnego akcji. W naszej siedzibie (przy ul. Konopnickiej 11 w Biłgoraju) można odebrać materiały – plakaty, słoneczka i identyfikatory. 
Co roku w szkołach, przedszkolach, świetlicach, instytucjach i firmach powstaje kilkanaście sztabów PDPZ. Na czym to polega? Wystarczy zarejestrować swój sztab na stronie www.pdpz.pl, a będzie można zorganizować zbiórkę żywności wśród swoich znajomych lub współpracowników, ale także uczestniczyć w wielkiej zbiórce ulicznej. Przekazane dary za pośrednictwem MOPS-ów czy GOPS-ów trafiają do najbardziej potrzebujących rodzin. Podczas akcji zbierane są tylko artykuły żywnościowe, słodycze, przybory szkolne, chemia gospodarcza. Nie są zbierane pieniądze. W tym roku PDPZ honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
Liczymy, że także w tym roku ludzie o wielkim sercu nie pozostaną obojętni. Zakładajcie sztaby, organizujcie zbiórki!  Link do instrukcji założenia sztabu znajdziecie tu: http://sztaby.pdpz.pl/.
Dotychczas zarejestrowane sztaby z terenu naszego powiatu:
34 – Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie (Teresa Pszczoła)
41 – Młodzieżowy Dom Kultury (Marcin Holko)
65 – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej (Monika Popko)
68 – Samorządowe Przedszkole nr 1 (Lucyna Jaskuła)
100 – Biuro Poseł na Sejm RP Agaty Borowiec (Agata Borowiec)
104 – Szkoła Podstawowa w Dereźni Solskiej (Małgorzata Szczęśniak)
110 – NOWa Gazeta Biłgorajska (Anna Borowiec).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.