- Reklama -

Zajęcia dydaktyczne zostały przesunięte

Zespół Szkół w Soli w tym roku opóźni rozpoczęcie zajęć dydaktycznych. W nowym roku szkolnym rozpoczną się one dopiero 9 września. Natomiast 2 września o godz. 8.00 odprawiona została Msza święta w kościele pw. świętego Michała Archanioła w Soli. Odbyło się również spotkanie dyrektora z uczniami i rodzicami w kościele.

– W trakcie roku szkolnego 2018-2019 w Zespole Szkół w Soli doszło do awarii instalacji centralnego ogrzewania. Po przeprowadzeniu przeglądu wyżej wspomnianej instalacji wyszła na jaw pilna potrzeba jej wymiany. Uważamy, że szybka decyzja o przeprowadzeniu napraw była słuszna, bo co, jeśli zawiodłaby nas w trakcie jesieni czy zimy? Przepraszamy za zaistniałą sytuację – wyjaśnia wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński.

- Reklama -

 Po przygotowaniu dokumentacji jeszcze na początku wakacji ogłoszono przetarg na wymianę instalacji centralnego ogrzewania. Niestety, w pierwszym terminie żadna firma nie przystąpiła do przetargu. Kolejny ogłoszony został 27 lipca.Wtedy już pojawiła się zainteresowana firma. 30 lipca doszło do podpisania umowy. Wykonawca szybko przystąpił do pracy. Zostały one wykonane dużo szybciej niż przewidywano. Pozostał jednak problem doprowadzenia szkoły do porządku. Po wymianie instalacji pozostał duży bałagan. Dyrektor razem z radą pedagogiczną podjął decyzję o przesunięciu rozpoczęcia zajęć dydaktycznych, aby można było doprowadzić budynek szkoły do porządku. Wolnych dni jest łącznie 4, rada rodziców razem z radą pedagogiczną ustalą, w jakie dni uczniowie odpracują zajęcia. O późniejszym rozpoczęciu zajęć został w odpowiedni sposób poinformowany również kurator.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.