- Reklama -

Zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych

W Zespole Szkół Specjalnych funkcjonuje Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy, w którym prowadzone są zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych w stopniu głębokim i ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. Zajęcia mają formę zajęć indywidualnych bądź zespołowych.

- Reklama -

Na zajęciach wykorzystujemy różnorakie metody pracy i formy pracy. Przede wszystkim chcemy, aby dzieci czerpały radość z zajęć i aktywnie w nich uczestniczyły. Poniżej prezentujemy zdjęcia, na których widać zajęcia w Sali Doświadczania Świata,  jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie, wyposażone w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Głównym celem terapii jest doświadczanie świata zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu oraz odprężenie, relaks i wyciszenie. Pobyt w Sali zwiększa poczucie zaufania i bezpieczeństwa, dając także odprężenie i możliwość cieszenia się doznaniami zmysłowymi. W bezpiecznym, wygodnym otoczeniu podstawowe zmysły są pobudzane muzyką, efektami świetlnymi i łagodnymi wibracjami.

Na innych zdjęciach widać zajęcia nawiązujące do danej pory roku – jesień: zabawy z wykorzystaniem dyni, którą poznajemy polisensorycznie, wykorzystując wszystkie nasze zmysły. Można dynię turlać po podłodze, jak piłkę, wydrążyć środek i "badać" ją w środku rękami, jednocześnie wyciągając pestki, które później można umyć, wysuszyć i zjeść albo wykorzystać do prac plastycznych i na wiele jeszcze innych sposobów ją poznać. Polska złota jesień to także okazja do spacerów, które sprawiają naszym uczniom mnóstwo radości i jednocześnie "uczą" ich świata przyrody, piękna, które ich otacza. Dzieci w naturalny sposób mogą "spotkać się" z żywiołem tj. powietrze, ziemia, woda i doświadczyć ich na własnej skórze.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.