AGD

- Reklama -

- Reklama -

Zagrali dla Piotrka

W minioną niedzielę, o godzinie 14.00 na hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, rozpoczął się charytatywny mecz piłki siatkowej. Podczas turnieju zbierano pieniądze dla Piotrka, ucznia tej szkoły, aby mógł znów stanąć na nogi.

- Reklama -

1 grudnia, na hali Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się charytatywny turniej w siatkówkę. Wzięło w nim udział 6 drużyn siatkarskich: RCEZ, Nadleśnictwo Biłgoraj, OSP Jasiennik Stary, młodzież z Dereźni, Absolwenci ZSBiO oraz Tytan Gózd. Podczas turnieju odbyła się zbiórka pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnego ucznia Budowlanki – Piotrka, przeprowadzona przez wolontariuszy fundacji Caritas. Celem jest pomoc w zbiórce pieniędzy, której suma to ponad 200 tys. zł.

W dzisiejszym meczu siatkówki uczestniczy sześć drużyn, które grają na bardzo wysokim poziomie. Cieszymy się, że była wśród nas Poseł na sejm RP Beata Strzałka a tym bardziej że odwiedził nas Piotrek, dla którego te pieniądze są zbierane – mówi Stanisław Sitarz, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. – Kolejna akcja, w której szkoła uczestniczy i ma zamiar pomóc Piotrkowi to Mikołajki. Podczas nich będą zorganizowane rozgrywki oraz zbiórka pieniędzy wśród naszej młodzieży. Mamy w planach również koncert kolęd w różnych językach. Rozesłaliśmy już zaproszenia do biłgorajskich, jak również okolicznych szkół. Wierzymy, że przyjadą do nas i ten koncert się odbędzie. Dodam również, że cały czas prosiliśmy różne instytucje o pomoc. Wiem, że podczas ostatniej sesji, Pan przewodniczący prosił radnych powiatu o przekazanie odpowiedniej kwoty na rzecz Piotrka. Bardzo dużą rolę odgrywa nasz szkolny Caritas pod opieką Pana Mirosława Kity, który go prowadzi oraz wspiera. Mamy również bardzo chętną do pomocy młodzież, co można zaobserwować dzisiaj. Myślę, że uda nam się zebrać odpowiednią kwotę, aby Piotrek mógł znów stanąć na nogi – dopowiada.

Podczas rozgrywek pojawił się również Piotrek, dla którego zbierane są pieniądze. Potrzeba ponad 200 tys. zł. Na pokrycie kosztów rehabilitacji, aby mógł z powrotem stanąć na nogi. Jak sam opowiada, ćwiczenia przynoszą ogromne efekty.

Jestem bardzo wdzięczny za zaangażowanie ludzi, którzy chcą mi pomóc. Widzę jakich mam dobrych przyjaciół, którzy są tutaj, aby minie wspierać w tak trudnym momencie mojego życia. Nie da się oddać słowami tej radości – odpowiada z przejęciem Piotrek, dla którego zbierane są pieniądze.

- Reklama -

 

Chodź wiem, że jeszcze długa droga przede mną to widząc ludzi, którzy tak chętnie pomagają, nie boję się o moją przyszłość. Chciałbym wszystkim za wkład i każdą pomoc z całego serca podziękować – dodaje Piotr Kozak.

Wśród drużyn znaleźli się również strażacy, którzy jak zwykle zawsze pomagają tym, którzy potrzebują pomocy. – Nasza drużyna uczestniczy w rozgrywkach, ponieważ mój brat jest dobrym kolega Piotrka, dla którego dzisiaj są zbierane pieniądze. Również mój kolega Rafał z Potoka Górnego, który jest organizatorem dzisiejszej zbiórki, zmotywował nas, aby zagrać podczas tych rozgrywek – opowiada Damian Ćwikła, zawodnik drużyny OSP Jasiennik Stary. – Połączenie zbiórki z meczem siatkówki to bardzo dobra rozrywka dla wszystkich a do tego można komuś pomóc. Widząc zadowolonego Piotrka, który cieszy się patrząc na to, jak gramy, myślę, że sprawia mu to więcej radości niż nam – dopowiada zawodnik.

W sumie podczas turnieju zebrano około 5,5 tys. zł, a zawody wygrali wychowankowie i podopieczni Krzysztofa Blicharza z ZSBiO.  – Pragniemy podziękować jednostce straży pożarnej OSP KSRG Potok Górny, która przyczyniła się do organizacji turnieju. Wszystkim strażakom, którzy pomogli zabezpieczyć turniej oraz tym którzy przeprowadzili bardzo ciekawe i widowiskowe pokazy pierwszej pomocy – dziękują organizatorzy meczu.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Nauczyciel mówi

    Szanowny Mówiący Potoku,
    Przykro mi czytać ten post niestety. Potok tylko mówi i nic nie zrobił do tej pory. A Mówiący Potok powinien wziąć przykład z młodych chłopaków i zacząć działać. To była wspaniała akcja i gest przyjacielski, a Mówiący Potok narzeka i krytykuje, czemu ma to służyć? Jeśli Mówiący Potok ma pomysły na pomoc, to chętnie w nich wezmę udział mimo niesprzyjającej aury i warunków na drodze. Uczniowie dojeżdżają do szkół codziennie, nie spóźniają się, dam radę i ja 🙂 Drogi Potoku Mówiący, zacznij działać, nie tylko mówić i bądź dumny z Rafała i Michała 🙂 My jesteśmy! Życzę wszystkiego dobrego oraz pomyślnych przemyśleń przed skomentowaniem akcji płynących z serca!

  2. Potok mówi

    Szkoda że mecz nie odbył się na terenie gminy, bo przyszłoby więcej osób. Warunki na drogach są nieciekawe, a do Biłgoraja jest kawał drogi. Biłgorajanie napewno mają podobne akcje charytatywne, dlatego organiatorzy myśląc, że przyszłoby więcej osób w mieście powiatowym się pomylili, jak widać na zdjęciach:( następnym razem zróbcie akcje w gminie Potok Górny. Życzymy zdrowia dla Piotrka i mam nadzieję, że zebrano całą sumę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.