- Reklama -

- Reklama -

Zagęszczarki dostosowane do potrzeb inwestycji. Jakie możliwości oferują?

Kładzenie fundamentów pod budowę, układanie drogi asfaltowej, a także inne prace budowlane wymagają odpowiedniego przygotowania gruntu. W tym celu najczęściej stosuje się specjalistyczne zagęszczarki, które zmieniają parametry glebowe, dostosowując przestrzeń pod budowę. Dziś wyróżnić można wiele ich rodzajów, a ich funkcjonalność jest bardziej zróżnicowana. Jak działa zagęszczarka i w jakim celu się jej używa?

- Reklama -

Do czego wykorzystywane są zagęszczarki budowlane?

Zagęszczarki to maszyny, które służą do zagęszczania powierzchni, czyli – mówiąc bardziej fachowo – zwiększaniu jej masy. Dzięki nim możliwe jest profesjonalne przygotowanie ziemi pod budowę fundamentów różnych obiektów i budowę dróg. Wbrew pozorom zagęszczarki nie pracują wyłącznie z ziemią i piachem – używane są również do zagęszczania betonu, asfaltu i ciągów komunikacyjnych wykonywanych z tworzyw elastycznych.

toyota Yaris

Zastosowanie takich urządzeń zwiększa wytrzymałość pokrycia, które staje się gęstsze. Ze względu na sposób zagęszczania podłoża możemy wyróżnić dwa rodzaje tych narzędzi:

  • płytowe – zagęszczarki wykorzystywane do ubijania gruntu, zwiększania jego masy w celu wykonywania fundamentów, prac drogowych lub układaniem kostki brukowej; operator znajduje się w kabinie (urządzenia przesuwne) lub prowadzi maszynę za specjalną rączkę,
  • wibracyjne – ubijaki, które doskonale utwardzają ziemię miejscowo i wykorzystują mechanizm wibracji; charakteryzują się wysokim stopniem intensywności działania w zależności od wybranego poziomu generowanych drgań.

Jaki typ zagęszczarki wybrać?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Istnieje wiele rodzajów zagęszczarek, które znajdziesz na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/sprzet-do-zageszczania/ , a każdy dedykowany jest innym zastosowaniom. Do specjalistycznych prac punktowych, zwłaszcza w trudniej dostępnych miejscach, zaleca się skorzystanie z wibracyjnych, pionowych ubijaków. Czynności wielkoobszarowe wykonywane są zaś przez urządzenia kroczące lub samoprzesuwne, a nawet walce. Znaleźć też można narzędzia podczepiane do koparek lub innych pojazdów. Z tego powodu wybór zagęszczarki zależy od indywidualnych potrzeb i specyfiki danego zadania. Zawsze przy wyborze warto zwrócić uwagę na długość i szerokość płyty roboczej urządzenia i częstotliwość uderzeń. Jeśli potrzeby firmy są zróżnicowane, z pewnością przyda się urządzenie wyposażone w możliwość regulacji poszczególnych parametrów, np. poziomu wibracji i mocy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.