- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zadania za 12 milionów zaplanowane

Samorząd gminy Księżpol zatwierdził budżet na 2019 rok. W bieżącym roku na inwestycje przeznaczono 12 milionów złotych.

- Reklama -

Radni gminy Księżpol na sesji, która odbyła się 28 grudnia, zatwierdzili budżet na 2019 rok. W uchwale zapisano, że dochody samorządu wyniosą ponad 31 mln zł, natomiast wydatki będą na poziomie 37 mln zł. Natomiast na zadania inwestycyjne przeznaczono ponad 12 mln zł.

W planach jest wykonanie chodników w Płusach, Korchowie Pierwszym i Korchowie Drugim oraz w Markowiczach. Koszt ich budowy wyniesie 150 tys. zł w każdej miejscowości. Będą także opracowane projekty chodników dla miejscowości Stary Lipowiec (15 tys. zł), Majdan Nowy (10 tys. zł), Gliny i Cegielnia Markowicze (20 tys. zł) oraz budowa chodnika w Przymiarkach(16 tys. zł).
W 2019 rozpocznie się także remont remizy w Rogalach. W bieżącym roku na ten cel zaplanowano 180 tys. zł.
Dużym zadaniem będzie budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem dla szkoły w Korchowie Pierwszym. Na to zadanie przeznaczono 1 mln zł. Równocześnie szkoła w tej miejscowości będzie docieplona. Termomodernizacja będzie kosztować ponad milion złotych. 722 tys. zł przekaże na ten cel Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, a 325 tys. zł dołoży samorząd.

- Reklama -

Największym zadaniem, z którym zmierzy się samorząd w bieżącym roku, będzie transgraniczny projekt z ukraińskim partnerem, w ramach którego ma powstać kanalizacja w sołectwie Markowicze oraz rozbudowana będzie oczyszczalnia ścieków w Księżpolu. Gmina pozyskała na ten cel 4 mln zł z Unii Europejskiej. 935 tys. zł dołoży samorząd.
Kolejną dużą inwestycją będzie budowa Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu. W budżecie zaplanowano 2 mln 852 tys. zł na ten cel. Ponad 400 tys. zł będzie kosztować zagospodarowanie placu przy GOK. 262 tys. zł z tej kwoty pochodzić będzie z Urzędu Marszałkowskiego, resztę sfinansuje samorząd. Na budowę świetlicy w Majdanie Starym zaplanowano 668 tys. zł.
W planach jest także budowa oświetlenia ulicznego (100 tys. zł), budowa świetlicy wiejskiej w Borkach (189 tys. zł), opracowanie budowy świetlicy wiejskiej w Budzyniu (13 tys. zł), boiska sportowego w Zaniach (15 tys. zł) oraz świetlicy w Nowym Lipowcu (15 tys. zł).
Mieszkańcy Starego Lipowca, Korchowa Pierwszego i Rogali będą mogli ćwiczyć na urządzeniach sportowych, które powstaną w ramach budowy Otwartych Stref Aktywności (OSA). Koszt zadania to 264 tys. zł. Połowa tej kwoty pochodzić będzie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, drugą część zapewni gmina.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Smutny mieszkaniec mówi

    No to zadłużanie gminy czas zacząć. Za 5 lat gmina podzieli los szpitala biłgorajskiego. Wszak mamy na stołku odpowiedniego doświadczonego eksperta w dziedzinie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.