- Reklama -

Zaczęły się matury

Po weekendzie majowym absolwenci szkół średnich zmierzą się z najważniejszym egzaminem w ich życiu. Mimo strajków i niepewności matura odbędzie się w terminie.

6 maja maturzyści przystępują do egzaminu pisemnego z języka polskiego, w kolejnych dniach odbędą się egzaminy z matematyki i języka obcego, które są obowiązkowe. Każdy absolwent musi również wybrać minimum jeden przedmiot, który będzie zdawał na poziomie rozszerzonym. Oprócz egzaminów pisemnych będą na nich czekać również egzaminy ustne z języka polskiego i obcego.

- Reklama -

– Wiem, że matura to dla mnie brama przyszłości. W związku z tym przygotowuję się do niej jak najlepiej potrafię – mówi Wiktoria, jedna z tegorocznych maturzystek. – Chciałabym dostać się na dobre studia i mam nadzieję, że 6 maja i w kolejne dni dam z siebie wszystko. Obawiałam się też, że w wyniku strajków egzamin się nie odbędzie. Cieszę się, iż wszystko się uda. Jesteśmy chyba pierwszym rocznikiem, który tak bardzo cieszy się, że jednak przystąpi do egzaminu dojrzałości – dodaje.

Wszystkie matury potrwają od 6 do 25 maja. Strach i obawy przed przeprowadzeniem egzaminu dojrzałości należą już przeszłości. Klasyfikacje przebiegły prawidłowo i nie pozostało nic innego, jak życzyć wszystkim absolwentom powodzenia na maturze!

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.