- Reklama -

Zabytki dofinansowane, będą remonty

Dotacje otrzymały cztery kościoły na terenie naszego powiatu. Jak podaje wojewódzki konserwator zabytków dr Dariusz Kopciowski, prace remontowe i konserwatorskie będą prowadzone w Bukowinie, Tarnogrodzie, Biłgoraju i Zamchu.

- Reklama -

Kościół filialny w Bukowinie (parafia rzymskokatolicka Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy) otrzymał ponad 32 tys. zł dotacji na konserwację dekoracji malarskiej ściany południowej nawy kościoła. Ponad 19 tys. zł na remont elewacji kościoła wraz z wymianą stolarki okiennej otrzymał kościół parafialny pw. Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Podobną kwotę dofinansowania otrzymał kościół parafialny w Zamchu (parafia rzymskokatolicka św. Jozafata). Za ponad 19 tys. zł zostanie wykonana konserwacja techniczna i estetyczna polichromii w południowo-zachodnim narożniku nawy kościoła.

Dwie dotacje otrzymał kościół w Tarnogrodzie (parafia rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego). Za ponad 20 tys. zł zostanie wykonana konserwacja techniczna II przęsła polichromii ściennej nawy południowej kościoła. Druga dotacja w wysokości prawie 16 tys. zł zostanie przeznaczona na konserwację obrazów i rzeźb ołtarza bocznego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.