- Reklama -

- Reklama -

Zabrali nam dzieciństwo – część II już dostępna

Powstała II część zbioru wspomnień wojennych mieszkańców podbiłgorajskich wsi „Zabrali nam dzieciństwo”, w której przeczytamy 27 nowych opowieści wojennych, podzielonych na dwa działy: „Obrazy ze spalonych wsi” oraz „Obrazy obozowe i z wygnania”.

O bezsilności zwykłych ludzi w czasie chaosu wojennego opowiadają mieszkańcy Zamojszczyzny. Są to opowieści z ich tragicznego dzieciństwa, o nieustannym strachu, smutku, żalu po stracie bliskich, ale również o szczęściu z powrotu do domu, świąt w swoich czterech ścianach, z dziecięcych zabaw czy z kromki chleba. Czytając je, sami utożsamiamy się z bohaterami i odczuwamy ich emocje.
Autorem publikacji jest Dominik Róg, a wydawcą Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju. Książkę można dostać w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju oraz w remizo-świetlicy w Nadrzeczu.
Publikacja ujrzała światło dzienne dzięki dofinansowaniu Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju oraz ze środków programu „Działaj Lokalnie 2020” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej (dofinansowanie projektu Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Konrada Bartoszewskiego ps. „Wir” z Biłgoraja).

- Reklama -

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.