- Reklama -

Zabrali jej kluczyki. Pijana wiozła dwie osoby

W ręce policji wpadła nietrzeźwa 22-latka z gminy Turobin. Dziewczyna kierowała bez uprawnień, mając 2 promile we krwi. Jadąc wężykiem po DW 835, wiozła dwie pijane osoby. Zatrzymanie to efekt obywatelskiej postawy mieszkanki gminy Józefów i jej pasażera.

30-latka i jej znajomy zabrali kierującej kluczyki i uniemożliwili jazdę nietrzeźwej. Okazało się, że pijana 22-latka, nie mając uprawnień do kierowania, wsiadła za kierownicę z ponad dwoma promilami alkoholu w organizmie i w takim stanie przewoziła dwóch pasażerów. Reakcja osób zasługuje na pochwałę. Pamiętajmy jednak o tym, by zawsze dbać o własne bezpieczeństwo.

– Do zatrzymania nietrzeźwej kierującej doszło w sobotę około godziny 22 w miejscowości Olszanka. Z relacji zgłaszającej 30-latki z gminy Józefów wynikało, że wspólnie z pasażerem jechali skodą od strony Goraja drogą wojewódzką numer 835 w stronę Lublina. Przed nimi jechał samochód marki Mazda, którego kierujący nie potrafił utrzymać toru jazdy, gwałtownie przyśpieszał i hamował, co wzbudziło ich podejrzenie, że może być nietrzeźwy. Gdy kierowca mazdy zjechał na parking, pasażer 30-latki podbiegł do kierowcy i zabrał kluczyki. Okazało się, że za kierownicą siedziała 22-letnia mieszkanka gminy Turobin, z którą podróżowało dwóch mężczyzn pod wyraźnym działaniem alkoholu – informuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji.  

– Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 22-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że nie posiada ona uprawnień do kierowania. Teraz dzięki czujności innych 22-latka stanie przed sądem – dodaje rzecznik. 

 

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o rozsądek i przypomina konsekwencje prawne jazdy w stanie nietrzeźwości. Są to:

- Reklama -

  • Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15;
  • Świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych;
  • Zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 red/biłgorajska policja 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Romulus mówi

    Tylu pijanych na drogach coraz wiecej i wiecej.Trzeba bedzie budowac nowe wiezienia bo sie nie pomieszcza. A juz niedlugo sady maja skazywac takich delikwentów na odsiadke bezwzgledna. to sie bedzie dzialo w ZK. nowe nabytki swieże ciałka. Oj sie stare cioty uciesza. Z innej perspektywy skoro kary pieniezne zabieranie uprawnien nie działaja to co podziała? Wiezienie . I do tego wniosku doszli nasi madrzy politycy . Wiec tylko czekac jak pijawki pojda za kraty. Ale ktos musi siedziec. Jak sie swoich nie wsadza tylko tych lewaków to tak byc musi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.