- Reklama -

- Reklama -

Zabawki o wartości 33 tys. zł. trafią jutro do kliniki

Dziś w sobotnie popołudnie w Biłgoraju przy ul. Lubelskiej podsumowano zbiórkę zabawek, która rozpoczęła się 4 listopada. W przeciągu miesiąca listopada, wszystkim zaangażowanym i wolontariuszom udało się zebrać ponad 1850 sztuk nowych zabawek o łącznej wartości ponad 33 tysiące złotych.

- Reklama -

Co udało się zgromadzić?

Najwięcej jest jak zwykle pluszaków 240 sztuk, ale są również: tablety, tablice interaktywne, gry planszowe, puzzle, materiały piśmiennicze, książki, ubrania, pampersy, zabawki niemowlęce. Ze względu na rodzaj zabawek wolontariusze przygotowali odrębne paczki dla chłopców i dla dziewczynek. 

– W tej chwili na oddziale przebywa 34 dzieci, ale paczek robimy więcej, gdyż ciągle jest rotacja i nie chcemy pozostawić żadnego małego pacjenta bez upominku – mówi Elżbieta Łukasik, organizatorka akcji. – Oprócz poszczególnych paczek dla każdego dziecka przygotowaliśmy również zabawki na świetlicę szpitalną,  które będą dostępne dla wszystkich dzieci – dodaje.

- Reklama -

Na ten cel prowadzona była również zbiórka finansowa na zrzutka pl. z której udało się pozyskać 600 zł i za to także zakupione zostały prezenty. Firma Model Sp z o.o. na akcję przekazała pudełka, których wykorzystano ponad 70 sztuk. Wszystkie udekorowane kokardami, przy ich otwieraniu sprawią jutro radość najmłodszym pacjentom.

 W imieniu dzieci, ich rodziców oraz personelu szpitala, dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w naszą zbiórkę zabawek zarówno tym, którzy zbierali,  jak i tym którzy je ofiarowali a w szczególności moim wolontariuszom – dziękuje Elżbieta Łukasik.

Jutro o godz. 11.00 zabawki zostaną zawiezione do Lublina oraz przekazane wszystkim dzieciom przebywającym w Klinice Hematologii Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.