- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Zaangażowanie ma znaczenie

To tytuł projektu realizowanego przez Fundację Bliżej Pasji wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju, który zakończy się w grudniu br.

- Reklama -

Fundacja Bliżej Pasji wraz z partnerem Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju w grudniu br. kończy realizację projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!”.
Za seniorami wiele godzin szkoleń i warsztatów, wizyt studyjnych, działań w spotkaniach konsultacyjnych, współtworzenia kampanii społecznej, a co najważniejsze realizacji inicjatyw.

– Takie inicjatywy mają wartość samą w sobie: integrują seniorów ze społecznością i samych seniorów między sobą. Człowiek czuje się potrzebny i wie, ze może zrobić wiele rzeczy dla innych, którzy już nie mogą – przyznają sami uczestnicy projektu.

W dniach 13,14 i 15 grudnia br. odbyły się uroczyste podsumowania projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!”, którego realizatorem jest Fundacja Bliżej Pasji i partner Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju.
Uroczyste gale, bo tak nazwano te spotkania, zostały zorganizowane w formie sześciu spotkań, aby zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy dla ich uczestników.
Dla prawie setki seniorów projektu i ich gości z Frampola, Aleksandrowa, Łukowej oraz z Biłgoraja takie spotkania są szczególnie wyczekiwanym elementem projektu i wielką radością.

–Z jednej strony gale są zawsze uroczystym zamknięciem, podsumowaniem etapu działań projektowych, a z drugiej strony umożliwiają zrobienie planów na przyszłość, rozmów o tym, co seniorzy chcieliby zrealizować w kolejnym roku pracy – mówi Monika Dominik, koordynatorka projektu.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Inicjatywy realizowane we Frampolu, Aleksandrowie, Łukowej i Biłgoraju przeniosły najstarszym mieszkańcom tych miejscowości wiele radości, poszerzyły ich wiedzę i świadomość, a także zaktywizowały do działania.

Podczas spotkań seniorzy i seniorki z projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!” prezentowali na specjalnie przygotowanych stoiskach efekty swojej pracy.
Wystawy fotografii z inicjatyw przedstawiają najważniejsze wydarzenia zrealizowane przez uczestników.
– Jako koordynatorkę projektu bardzo cieszy mnie fakt, że uczestnicy realizują inicjatywy nie tylko dla swojego, najbliższego grona senioralnego, ale także otwierają się na całą społeczność, współpracują z władzami, zapraszają innych mieszkańców, nie tylko z własnych miejscowości. Takie działania budują kulturę współpracy, która może zaowocować tylko samymi korzyściami w przyszłości. Jeśli dołożymy do tego przychylność władz lokalnych i zaangażowanie każdej ze stron – o sukces jestem spokojna – mówi Monika Dominik z Fundacji Bliżej Pasji.

Spotkania odbyły się w ramach projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!” dofinansowanego ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.