- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Za wodę zapłacą po nowemu

Zatwierdzone zostały nowe stawki za zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków dla mieszkańców gminy Frampol. Samorząd zaproponował również dopłaty, dzięki czemu mieszkańcy zapłacą mniej.

- Reklama -

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie zatwierdził taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków dla Zakładu Gospodarki Komunalnej we Frampolu. Nowe taryfy weszły w życie w dniu 22 kwietnia br. i obowiązywały będą przez okres trzech lat.

Rada Miejska we Frampolu wprowadziła dopłaty dla gospodarstw domowych. Będą one obowiązywały przez  rok, tj. do 21 kwietnia 2022 roku. W zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę dopłata wynosi 0,66 zł do 1 m3 doprowadzonej wody. Odbiorca uiszcza opłatę pomniejszoną o ustaloną dopłatę w wysokości brutto 3,24 zł za m3. W zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków dopłata wynosi 0,75 zł do 1 m3 odprowadzanych ścieków. Odbiorca uiszcza opłatę pomniejszoną o ustaloną dopłatę w wysokości brutto 4,97 zł za m3.

- Reklama -

Założenia uchwały przedstawiła podczas sesji Rady Miejskiej we Frampolu Joanna Futyma. – Zakład Gospodarki Komunalnej realizuje zadania związane z dostarczeniem wody i odprowadzaniem ścieków. Przedstawił on koszty i przychody związane z tymi zadaniami. Stawki zostały wyliczone na podstawie kosztów funkcjonowania Zakładu. Nastąpił wzrost kosztów energii eklektycznej, została zmniejszona ilość planowanej sprzedanej wody dla mieszkańców Korytkowa Dużego. Na podstawie tych kosztów został złożony wniosek do regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie o zatwierdzenie taryf – mówiła. Dodała, że mając na względzie godzenie interesu gospodarczego zakładu z interesem społeczności lokalnej, a w szczególności zabezpieczenie dostępności podstawowych usług, zaproponowano zastosowanie dopłat z budżetu gminy dla gospodarstw domowych.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź