- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Otrzymał medal za zasługi

Janusz Jarosławski został uhonorowany medalem Integracyjnego Klubu Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego. Jest to nagroda przyznawana osobom i instytucjom wspierającym ideę integracji w sporcie i przez sport.

31 grudnia jeden z mieszkańców Biłgoraja został uhonorowany wyjątkową nagrodą. Za zasługi w dziedzinie sportu otrzymał medal Integracyjnego Klubu Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego. Uroczystość wręczania odbyła się w budynku Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

– Spotkało mnie coś naprawdę wyjątkowego, z rąk trenera polskiej kadry paraolimpijskiej szermierzy na wózkach dr. Tadeusza Nowickiego otrzymałem medal IKS-AWF przyznawany osobom i instytucjom wspierającym ideę integracji w sporcie i przez sport – mówi uhonorowany Janusz Jarosławski.

Szermierka to sport uprawiany przez wielu nie tylko dla sportu, ale również dla pasji i zdrowia. Dzięki niej można poprawić swoją sprawność fizyczną, kształtować odwagę, pewność siebie oraz wiarę w swoje siły i możliwości. Jak mówi Janusz Jarosławski wszystkie te cechy są przydatne w życiu codziennym.

- Reklama -

– To dla mnie wielka duma i honor móc wspierać wspaniałych zawodników i promować szermierkę jako narzędzie aktywizacji i społecznej integracji osób z niepełnosprawnościami. Szermierka jest bardzo dynamiczną, widowiskową i elegancką dyscypliną z bogatą, wielowiekową historią i pięknymi tradycjami. Kiedyś pojedynkowano się we dworach, w pałacach na szable, szpady, rapiery. Dziś szermierkę może uprawiać każdy, bez względu na wiek i status urodzenia – mówi laureat. 

Uprawianie szermierki wpływa korzystnie na zdrowie i może być doskonałą formą rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami.

~Kuliński Michał

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.