- Reklama -

Za nami piłkarski weekend

Nie brakowało emocji w miniony weekend. Na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zagrali juniorzy starsi i seniorzy Łady 1945 Biłgoraj oraz juniorzy młodsi, trampkarze starsi i młodsi szkółki sportowej OSiR.

W sobotę swoje mecze na stadionie OSiR zagrali juniorzy starsi Łady oraz juniorzy młodsi szkółki sportowej OSiR Biłgoraj. Obie drużyny zdobyły komplety punktów.

Juniorzy starsi Łady 1945 Biłgoraj prowadzeni przez Krzysztofa Pardo pokonali Widok Lublin 2:0. Bramki w tym meczu zdobyli zdobyli Bartłomiej Gontarz i Michał Skubis. Z kolei juniorzy młodsi pod wodzą szkoleniowca Andrzeja Wachowicza wygrali drugi mecz z rzędu w rundzie rewanżowej, pokonując Widok Lublin 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 41. minucie Dawid Safin. 

W niedzielę również nie brakowało emocji, gdyż seniorzy Łady grali z Lublinianką Lublin. Zanim jednak odbył się ten mecz, na płycie głównej odbył się trening pokazowy rozpoczynającej szkolenie dzieci w Biłgoraju szkółki Lech Poznań Football Academy. Na zajęciach stawiło się kilkadziesiąt osób, były gry i zabawy, a na koniec nagrody dla uczestników. 

W ramach 21. kolejki IV ligi lubelskiej seniorzy Łady 1945 Biłgoraj wygrali czwarty mecz z rzędu w rundzie rewanżowej, tym razem pokonując sąsiadów w tabeli Lubliniankę Lublin 3:1. Wynik spotkania otworzyli goście, a konkretnie Dawid Skoczylas trafił głową do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie. W 35. minucie Jurij Perin idealnie przymierzył z lewej nogi, nie dając szans bramkarzowi Lublinianki. W 60. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził będący w wysokiej formie Patryk Dorosz, wykorzystując dośrodkowanie Damiana Rataja. Niestety, był to ostatni mecz Patryka w tym sezonie w barwach Łady, gdyż wyjeżdża za granicę do pracy. Wynik spotkania ustalił Jurij Perin, który wykorzystał idealne dośrodkowanie Karola Misiarza.

- Reklama -

W niedzielę grali także trampkarze starsi i młodsi szkółki sportowej OSiR Biłgoraj występujący w lidze wojewódzkiej. Drużyna Łukasza Mazurka (trampkarze starsi) przegrała z Dublerem Opole Lubelskie, zaś ekipa Siergieja Sawczuka okazała się gorsza od KS Lublinianka Lublin. 

IV Liga Lubelska

Łada 1945 Biłgoraj Lublinianka Lublin 3:1 (1:1)

Bramki: Perin 35, 86, Dorosz 35 – Skoczylas 8.

Łada: Szawara – Misiarz, Sobótka, Mazurek, Kuliński (80 Myszak), Stetskiv, Birut (73 Konopka), Rataj, Skubisz (70 Mielniczek), Perin, Dorosz (88 Pyda).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.