- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Za 200 dni gmina będzie inna

Dokładnie 200 dni ma wykonawca na budowę nowych chodników w gminie Józefów. Miejscowy samorząd podpisał już umowy z firmami, które zrealizują takie inwestycje w Samsonówce i przy ul. Zielonej w Józefowie, a część środków na ten cel będzie pochodzić z budżetu państwa.

- Reklama -

W Samsonówce samorząd planuje budowę trzech chodników o łącznej długości prawie 1200 metrów. Z kolei przy ul. Zielonej w Józefowie nowe chodniki powstaną w dwóch miejscach i będą mieć w sumie ponad 400 metrów długości.

Pierwsze zadanie będzie kosztować ponad 1 milion 680 tysięcy złotych, natomiast za drugą inwestycję gmina zapłaci ponad 340 tysięcy.

Z własnego budżetu samorząd wyłoży pieniądze na pokrycie tylko 20 procent kosztów. Resztę będą stanowić dotacje z części Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, przeznaczonej na „poprawę bezpieczeństwa na drogach lokalnych”.

Wszystkie prace w Samsonówce i przy ul. Zielonej w Józefowie mają być wykonane w ciągu 200 dni.

Z przyszłorocznej edycji RFRD gmina Józefów ma przyznaną jeszcze jedną dotację, która zostanie wykorzystana na przebudowę prawie 2 kilometrów drogi w Samsonówce. W tym przypadku dofinansowanie sięga 60 procent kosztów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.