Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Z wizytą w XIX-wiecznym spichlerzu

We wtorek 8 marca członkowie Klubu Seniora PCK Raj w ramach zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedzili XIX-wieczny spichlerz wchodzący w skład Zespołu Młyńskiego przy ul. Czerwonego Krzyża w Biłgoraju.

- Reklama -

Zespół Młyński znajdujący się przy ul. Czerwonego Krzyża 29 w Biłgoraju pochodzi z połowy XIX wieku. Sam budynek spichlerza wpisany jest do rejestru zabytków. Tuż obok znajduje się drugi obiekt, jest nim chałupa młynarza. W tym właśnie miejscu funkcjonował niegdyś młyn wodny, który spalił się w 1987 roku.

urząd MArszałkowski projekt

Spichlerz oraz wystawy czasowe otwarte zostały 15 grudnia 2021 r. O tym wydarzeniu pisaliśmy już w artykule: Otwarto kolejny skansen w Biłgoraju, a w nim dwie wystawy (liknij tutaj).

Wizyta członków Klubu Seniora PCK Raj podczas tegorocznego święta kobiet, odbyła się w ramach zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku i owocnej współpracy z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.

Podczas wtorkowego spotkania obecny był Marek Majewski, dyrektor muzeum oraz Mateusz  Soroka, kurator zwiedzanej wystawy w spichlerzu. Wydarzenie to przebiegało w formie warsztatów na temat wierzeń na dawnej wsi polskiej. 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

fot. https://muzeumbilgoraj.pl/

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.