Automax

Z wizytą w Brukseli

 

Wyjazd był nagrodą dla uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce z języka francuskiego i pracę na rzecz szkoły. Głównymi celami pobytu w Brukseli były: wizyta w Parlamencie Europejskim, zwiedzanie zabytków i ciekawych miejsc w Belgii oraz doskonalenie języka francuskiego. Wsparcia przy organizacji wycieczki udzieliła pani poseł Agata Borowiec.

W Parlamencie Europejskim uczestników wyjazdu przyjął poseł Kazimierz Ujazdowski, który opowiedział o swojej pracy i strukturze UE, a także chętnie odpowiadał na zadawane pytania.

Uczniowie zwiedzili Brukselę, Brugię, a także Antwerpię. W stolicy zobaczyli m.in. Grand Place z Ratuszem, Manneken Pis – słynną fontannę, będącą symbolem Brukseli, Pałac Sprawiedliwości, Pałac Królewski oraz Park Brukselski. Czas spędzony w mieście dał młodzieży możliwość praktycznego sprawdzenia umiejętności posługiwania się językiem francuskim oraz angielskim.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić Brugię – pełne uroku, romantyczne miasteczko położone we Flandrii, które dzięki małym mostkom, kanałom i łabędziom zostało nazwane drugą Wenecją. Tego dnia odwiedzili też najciekawsze miejsca w Antwerpii: Wielki Plac, pomnik i Dom Rubensa, Katedrę Najświętszej Marii Panny – jedną z najwyższych na świecie, przepiękny dworzec kolejowy i ulicę diamentów.

Wyjazd miał charakter edukacyjny, pogłębił wiedzę uczniów o Unii Europejskiej, historii oraz historii sztuki. Z pewnością doświadczenia i wrażenia pozostaną na długo w pamięci uczestników wyjazdu, a w szczególności pobyt w Parlamencie Europejskim oraz obcowanie z wyjątkową architekturą i sztuką.

 

ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.