- Reklama -

- Reklama -

Z tatą przez świat, czyli „Tatowisko”

Zakończyło się już 5. spotkanie ciągle powiększającej się grupy ojców z Biłgoraja i okolic, którzy spotkali się na letnim obozie „TATOWISKO”. Wyjazd dzieci i ojców odbył się w dniach 26-29 sierpnia i był kolejną okazją do umacniania więzi. Była to też okazja do aktywnego spędzenia czasu tylko ze swoimi dziećmi.

Galeria zdjęć (60 fotografii):

– W Krasnobrodzie spotkaliśmy się kolejny raz. To wspaniałe miejsce, w którym możemy cieszyć się czasem spędzonym z naszymi dziećmi. Domki letniskowe położone wśród łąk, lasu i stadniny koni dodatkowo sprzyjały tworzeniu pozytywnej energii na „Tatowisku”. Wydarzenie służy promocji świadomego ojcostwa. Bycie ojcem to powód do dumy. Dziecko jest szczęściem. Potrzebuje wiedzieć, że może nam ufać. Budowanie silnej więzi z dzieckiem odbywa się każdego dnia, nie możemy o tym zapominać. Ale nasz wspólnie spędzony czas w Krasnobrodzie był naprawdę wyjątkowy, bo ten czas spędzaliśmy razem – tata i dzieci, i co najważniejsze, na „Tatowisku” zawsze to dziecko miało rację, nie dorosły – śmieje się Sebastian Cybulski, organizator wydarzenia.

Podczas 4-dniowego obozu wszystkie zajęcia ojcowie i dzieci wykonywali wspólnie. Odbywały się ogniska, konkursy, wycieczki rowerowe, robienie gofrów i warsztaty plastyczno-sensoryczne.

- Reklama -

– Dziecko potrzebuje wiedzieć, że mamy dla niego czas zawsze, że może mieć w nas przyjaciela. Tworzenie więzi z nim to podstawa zbudowania w nim poczucia pewności siebie i odwagi. Jest to bardzo ważne szczególnie teraz, kiedy wszyscy żyjemy w niepewności i lęku o przyszłość, wywołanymi przez kryzys związany z COVID-19. Dziecko musi czuć się bezpiecznie, a podstawę tego bezpieczeństwa w jego życiu tworzymy my, wtedy kiedy razem się śmiejemy, bawimy, rozmawiamy ze sobą i wzajemnie się poznajemy – dodaje rozmówca.

W tym roku w „Tatowisku” uczestniczyły 32 osoby w tym 19 dzieci, najmłodsze dziecko miało 2 latka, starsza młodzież 14 lat. W czerwcu tego roku Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rozpoczęło realizację ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ojcostwo to przygoda życia”, służącej promocji świadomego ojcostwa. Zatem inicjatywa organizacji „Tatowiska” przez mieszkańców powiatu biłgorajskiego i nie tylko jest spójna z założeniami polskiej polityki prorodzinnej.

TAS

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.