- Reklama -

Z TĘCZOWEJ MALARNI DO TĘCZOWEGO KALENDARZA

W piątek, 16 grudnia 2016 r., w siedzibie MDK nr 2 w Tychach odbył się wernisaż wystawy podsumowującej XIV. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”. Co roku dzieci z całego świata przysyłają piękne, kolorowe prace. Na tegoroczny konkurs nadesłano 694 prace z Bułgarii, Serbii, Rosji, Chin, Indonezji i oczywiście z Polski. Finalnym produktem przedsięwzięcia jest Tęczowy Kalendarz na 2017 rok, który składa się z 13 najpiękniejszych prac. 

W uroczystości, podczas której wręczano nagrody i dyplomy, uczestniczyła Julia Kapka. Ta czternastoletnia utalentowana wychowanka MDK w Biłgoraju pracuje w grupie młodzieżowej „Tęczowej Malarni” pod kierunkiem Anny Świcy. Jury konkursowe przyznało wyjątkowe wyróżnienie dla Julii, która uzyskała Nagrodę Specjalną. Jej praca będzie ilustrować miesiąc Sierpień w kalendarzu na 2017 rok.

 

- Reklama -

Młoda artystka wykonała malarski pejzaż ukazujący pola po zakończonych żniwach. Tradycyjne snopy zboża na tle żółtych ściernisk, z odległym pasmem drzew na horyzoncie. Kompozycja utrzymana w ciepłej kolorystyce z przewagą żółci, namalowana została odważnymi pociągnięciami pędzla. Całość oddaje klimat letniego, upalnego dnia. Oprócz pracy Julii wyróżnionych przez zakwalifikowanie do wystawy zostało aż dziewięć obrazków ośmiorga autorów. Są wśród nich: Dominika Szubiak (lat 9), Andżelo Dziwura (lat 11), Anna Pędziwiatr (lat 13), Ewa Król (lat 13), Weronika Woźnica (lat 14), Karolina Kaczor (lat 16), Aleksandra Farion (lat 16) oraz Weronika Mielnik (lat 13) – autorka dwóch prac. Fotorelację z podsumowania konkursu można też zobaczyć na stronie http://www.mdk2tychy.pl/.

Anna M. Świca 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.