- Reklama -

Z seniorami o bezpieczeństwie

W ostatnich dniach października policjanci spotkali się z członkami Klubu Seniora z Biłgoraja. Seniorzy przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego oraz poznali metody oszustów.

W spotkaniu z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju uczestniczył mł. asp. Łukasz Wojnas z Wydziału Ruchu Drogowego oraz asp. szt. Adam Granda z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

- Reklama -

– Tematem wiodącym było bezpieczeństwo osób w wieku powyżej 60 lat. Policjanci przygotowali dla uczestników projekcję multimedialną pn. „60+ Bezpieczni w ruchu drogowym”. Mł. asp. Łukasz Wojnas omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Wyjaśnił uczestnikom, jakich zasad należy przestrzegać zarówno wtedy, kiedy jesteśmy pieszymi, jak i kierującymi jednośladem czy samochodem. Podkreślił rolę, jaką elementy odblaskowe odgrywają w widoczności na drodze, tym samym zwiększając nasze bezpieczeństwo – informuje Joanna Klimek, rzecznik biłgorajskiej policji.

Natomiast asp. szt. Adam Granda przedstawił seniorom metody, jakimi posługują się oszuści. Ich ofiarami najczęściej padają seniorzy. Mówił również o tym, jak się strzec przed tym, aby nie paść ofiarą oszusta.

Na zakończenie spotkania policjanci podarowali seniorom elementy odblaskowe oraz ulotki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.