- Reklama -

- Reklama -

Z promilami i zakazem sądowym wjechał skuterem do rowu

Wzorową postawą wykazali się świadkowie, którzy zauważyli, jak pijany kierowca skutera wjechał do przydrożnego rowu. Zabrali mu klucze, udaremniając dalszą jazdę i zadzwonili na policję. Kierujący skuterem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto zlekceważył postanowienie sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

W niedzielę po godzinie 18.00 dyżurny biłgorajskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na trasie W 858 w pobliżu miejscowości Wola Duża (powiat biłgorajski) nietrzeźwy mężczyzna wjechał skuterem do rowu. Przybyli na miejsce policjanci w rozmowie ze świadkami zdarzenia ustalili, że 41-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj kierował skuterem w kierunku Biłgoraja, gdy nagle wjechał do przydrożnego rowu. Osoby widzące tę sytuację natychmiast zatrzymały się, chcąc pomóc kierowcy.

Gdy podeszły bliżej, wyczuły silną woń alkoholu od mężczyzny, wobec tego zabrały mu kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając dalszą jazdę, i poinformowali policję. Czujni obywatele zachowali się wzorowo. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach funkcjonariusze ustalili, że 41-latek ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Apelujemy o zdrowy rozsądek i odpowiedzialne zachowania na drodze. Nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji. Apelujemy do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły Policję.

sierżant sztabowy Joanna Pilarska

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.