- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Z pomocą dla Kuby

W sobotę 25 września na scenie przed Młodzieżowym Domem Kultury odbył się festyn dla Kuby Osucha.

- Reklama -

Kuba i jego rodzice przez dwa lata od narodzin syna wiedli szczęśliwe życie. Wszystko zmieniło się, gdy Kubuś skończył dwa latka. Zaczął utykać na prawą nogę i okazało się, że ma podwichnięte oba stawy biodrowe. Z dnia na dzień pojawiały się nowe dolegliwości. Częste zapalenia uszu, niedosłuch obustronny, niedomykalność zastawki mitralnej, zniekształcenia układu kostnego.

W Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie padła ostateczna diagnoza – mukopolisacharydoza IVA. Jest to nieuleczalna choroba genetyczna.

- Reklama -

19 lipca Kubuś przeszedł operację odbarczenia szczytowo-potylicznego. Zabieg, który miał mu przynieść ulgę i lepsze funkcjonowanie, zamienił się w straszną rodzinną tragedię. Doszło do powikłań. Kubuś miał sparaliżowane ręce i nogi, doszło także do niewydolności oddechowej. Zmiany, do których doszło, są odwracalne, ale by Kuba mógł odzyskać sprawność, musi zostać jak najszybciej poddany profesjonalnej rehabilitacji oraz pionizacji. Tylko takie działania pozwolą uniknąć ryzyka okrutnych powikłań. Niestety, koszty przerażają rodziców. Walczą o każdą złotówkę.

Wielu ludzi dobrej woli próbuje pomóc Kubie. W sobotę 25 września odbył się festyn „Gramy dla Kubusia”. Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji. Nie brakowało występów artystycznych, zajęć sportowych oraz występów gwiazd. Były również stoiska ze smakołykami, bańki mydlane, dmuchańce i licytacje. – Impreza została zorganizowana dzięki ludziom dobrej woli, którzy zgodzili się zagrać i przygotować wszystko dobroczynnie. W ramach pikniku zorganizowaliśmy jesienny koncert, loterię fantową, sportowe zmagania i animacje dla dzieci. Przedstawiciele lokalnych kół gospodyń wiejskich i przedsiębiorcy przygotowali stoiska gastronomiczne. Było KGW Aleksandrów, KGW Zamch, KGW Łazory, KGW Stary Lipowiec. Było stoisko z gminy Biszcza, ciasto przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukowinie i Szkoły Podstawowej w Goździe Lipińskim, a grochówkę przygotowali ułani ze szwadronu biszczańskego. Nie zabrakło tortu urodzinowego dla Kuby. Animacje przygotowała Katarzyna Łukasik – mówi Agnieszka Buła, współorganizator wydarzenia.

Podczas festynu udało się zebrać ponad 15 tys. zł.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.