- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Z piekła uciekli do Biłgoraja

Prawdziwe piekło przeszło czworo Ukraińców, którzy uciekając przed wojną, dotarli do Biłgoraja. Żeby wydostać się z Mariupola, miasta niemal zrównanego z ziemią, musieli pokonać tysiące kilometrów. Z narażeniem życia podróżowali m.in. przez Rosję. Na szczęście, udało się. Teraz dzięki życzliwości mieszkańców Biłgoraja mogą na chwilę odetchnąć. Potrzebują jednak pracy, stąd wielki apel o pomoc.

- Reklama -

Uchodźcy to dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku ok. 40 lat. Blok, w którym mieszkali, został doszczętnie zniszczony. Nie mają już do czego wracać. W bombardowanym przez rosyjskie wojsko Mariupolu otarli się o śmierć. Wiedzą, co to strach i głód. Teraz potrzebują każdej pomocy, ale przede wszystkim pracy.

– Przeszliśmy 5 kilometrów pieszo, potem zabrano nas do Nowoozowska, potem do Dokuczajewska, potem do Tagonrogu, potem do Astrachania. W Astrachaniu w Rosji grożono nam i przepytywano. Grożono, że nie wyjdziemy z Rosji żywi. Bardzo pomogli nam znajomi wyjechać do Moskwy, potem zawieźli nas do granicy z Łotwą i tak trafiliśmy tutaj do Polski  tłumaczą.

urząd MArszałkowski projekt

Uchodźcy z Mariupola zamieszkali w Biłgoraju.  Czteroosobowa rodzina wydostała się kilkanaście dni temu z broniącego się ostatniego regionu Mariupolu. Musieli uciekać przez Rosję, a drogi na Ukrainę są zniszczone albo odcięte. Udało im się przekroczyć granicę z Estonią i 8 maja dostali do Biłgoraja. Zostali odebrani przez polską rodzinę i ugoszczeni ciepłą kolacją. Rodzina z Biłgoraja zapewniła im bezpłatne mieszkanie. Nie chcą korzystać z pomocy finansowej państwa, chcą normalnie żyć i uczciwie pracować, dlatego apel i wielka prośba.

Zwracamy się do mieszkańców powiatu biłgorajskiego o pomoc w znalezieniu pracy dla dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. Mężczyźni na Ukrainie zajmowali się piaskowaniem pojazdów i lakierowaniem likwidującym zarysowania. Pracowali również w budownictwie. Potrafią wykonywać prawie wszystkie prace zwłaszcza więźbę dachową, pokrycia dachowe, układają płytki i inne. Kobiety mogłyby podjąć wszystkie prace przy produkcji, sprzątaniu domów lub firm, w gospodarstwie. 

Osoby, mogące zatrudnić uchodźców lub w inny sposób pomóc, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 577 775 892 (osoba mówiąca po polsku). Za każdą pomoc w imieniu tej rodziny z góry dziękujemy!

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Magda mówi

    A Ci panowie to nie powinni w wojsku być i bronić Ojczyzny? Obcokrajowcy jadą tam aby służyć u boku Ukraińców a oni co, gdzie patriotyzm ? Maskara

  2. KONKRET mówi

    zastanawiam się kto Polaków zatrudni 🙂 w urzedzie pracy jest 100 ogłoszeń niech gazeta pomoże

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.